Situace nastala, protože město podepsalo dlouhodobé pronájmy hotelových pokojů na období několika let, aby je rezervovalo pro migranty – nájemné, které musí být zaplaceno bez ohledu na to, zda někdo používá pokoje, podle zprávy Junge Freiheita . Město v současné době platí více než milion eur ročně za 90 hotelových pokojů.

Mnoho z těchto pronájmů patří Andreji Horitzké, bývalé členky Výkonné rady kolínské pobočky vládnoucí strany Křesťanské demokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové. V roce 2018 německé noviny Express informovaly, že Horitzká vlastní ve městě hotel, který přeměnila na bydlení pro migranty. Udělala to v roce 2017, přestože byla stále členem výkonné rady CDU – v době, kdy strana měla oficiální postavení, že migranti by neměli být umístěni do hotelů. Horitzky neřekla veřejnosti ani její straně svůj plán na vytvoření bydlení pro migranty; rezignovala na svou pozici, když byla odhalena v médiích. Píše portál Voice of Europe.

 

Přesto však Horitzká od města obdržely svolení k provedení přestavby, které provedla v říjnu 2017. V jejím hotelu se nyní může ubytovat až 43 migrantů, a město s ní podepsalo sedmiletou nájemní smlouvu, aby ji udržovalo jako bydlení pro migranty. V důsledku toho má Horitzky nyní stabilní zdroj příjmů z této dohody: město Kolín nad Rýnem vyplácí 35 EUR za migrantku z prostředků daňových poplatníků (podle Express požadoval Horitzky více, ale 35 EUR je maximum povoleno) podle města). Horitzky nyní dostávají od města 549 325 eur ročně – platí se bez ohledu na to, zda jsou pokoje obsazeny či nikoliv.

 

“To je symbolické jak pro Kolín, tak pro paní Rekerovou [starostka Kolína nad Rýnem], a bohužel také pro CDU v Kolíně nad Rýnem: korupce a šílenství migrantů jde ruka v ruce,” řekl Sven W. Tritschler, zástupce pravice křídlo Alternativa pro německou stranu ve státním parlamentu v Severním Porýní-Vestfálsku.

Komentáře

Sdílejte