“Jako muslim jsem pobouřen vaší reportáží z 13. listopadu. V ní jste označili Českou republiku za zemi, která chová nenávist vůči muslimům. Žiji v této krásné zemi uplynulých 20 let a také podle islámu se nepatří hodnotit celý národ jen podle postojů konkrétních jednotlivců, jako je například pan Okamura. Je důležité si odpovědět na otázku, proč se dostal na politické výsluní a proč chce i takový tolerantní a vzdělaný národ zakazovat islám. A Putin vážně není ten důvod. ”

Češi podle blogera tuniského původu rasisté nejsou a nikdy nebyli. “Když je lépe poznáte, tak zjistíte, že v sobě mají více duchovna než často povrchní muslimové, kteří staví na odiv své dlouhé vousy a šaty. Na rozdíl od mnohých muslimů se Češi prostě neradi předvádějí, “bije se Berrezouga za svých českých spoluobčanů a tvrdí, že jsou zcela nekonfliktní a většina z nich je introvertní. “Chrání si své soukromí a nezávislost. Oceňuji i jejich humor. ”

Berrezouga pak považuje občanů České republiky za pragmatiky a skeptiků, což je z jeho pohledu naučili historické zkušenosti. “Jsou to také dobří pozorovatelé a hodnotí především vaše skutečné činy. Mnozí muslimové si však vykládají jejich toleranci jako slabost, mlčení jako souhlas a začali kritizovat jejich tradice. Včetně urážení jejich žen. Jen proto, že nevypadají a nechovají se jako muslimky, “všímá si bloger, který chválí i způsob, jak se Češi starají o své potomky a nebojí se otevřeně hovořit o svých problémech.

Dále se Berrezouga zmiňuje o některých prohřešku, kterých se tamní muslimové dopustili a které považuje za důvod, proč se Češi staví k islámu spíše odmítavě. “Víte, že se stalo terčem násilí několik českých muslimských dívek? Víte, že v jedné z českých mešit se několik muslimů fotilo s kalašnikovem v ruce? Víte, že ve svých kázáních v českém jazyce představitelé mešit vyzývali na zabíjení všech Židů? A přesně to jsou věci, které mají Češi před očima. Ne nevinných muslimů, o kterých informovala televize Al-Džazíra. ”

Vzestup Tomia Okamury a jeho politického uskupení SPD považuje Berrezouga za logický důsledek špatného chování muslimů nejen v České republice, ale i ve většině dalších zemí. “Chtěl bych vyzvat všechny nespokojených a neloajální muslimů v této svobodné a demokratické zemi, aby se vrátili zpět do své rodné země. Cítil jsem povinnost napsat toto svědectví, protože mou povinností jako muslima je říkat pravdu, ačkoli jsem pro to v muslimské komunitě krajně nepopulární, “uzavírá Berrezouga. Je to starší článek, ale stojí za připomenutí.

Celý text si můžete v angličtině přečíst ZDE.

Komentáře

Sdílejte