O’Rourke uvedl, že koronavirus se u jeho matky potvrdil ve čtvrtek 19. března, o tři dny později, v neděli 22. března, nemoci podlehla. “Ve čtvrtek nám řekli, že testy potvrdily koronavirus, v sobotu se její stav zhoršil a my jsme se začali bát, že to nepřežije,” řekl pro stanici Dublin Live.

“Umřela v neděli pět minut po páté odpoledne, můj otec to pak oznámil mně i mým dvěma sestrám. Bylo to hrozné, ještě snad horší je, že se s ní nemůžeme naposledy rozloučit, “dodal O’Rourke.

“Mámu milovalo mnoho lidí, měla plno přátel. Pohřeb, který nám povolily, je jen pro nejbližší rodinu. Její tělo zůstává v pečovatelském domě, kde byla hospitalizována, odtud ho převezou rovnou do kostela při hřbitově, “vypověděl O’Rourke.

Anna byla upoutaná na invalidní vozík, brala velké množství léků a měla i duševní potíže.

“Při poslední návštěvě na tom byla opravdu dobře, těšila se, až ji vezmeme ven. Byli jsme za ní před necelými dvěma týdny. Sestřička nám vymluvila, abychom mámu vzali ven. Upozornila nás, že by mohla chytit koronavirus. Dbali jsme na její radu. To bylo naposledy, co jsem ji viděl, co jsem ji mohl obejmout, “svěřil se O’Rourke, který byl nejmladší z jejích tří dětí.

Komentáře