Experti se rozhodli simulovat scénář, ve kterém se ruský Su-57 v bitvě postaví proti americkému F-35. Podrobná verze vývoje podmínek moderní války je podle nich prakticky nemožná, protože nezohledňuje přítomnost systémů protivzdušné obrany a dalších stíhaček a letadel.

“Je jasné, že F-35, když se setkají tváří v tvář se Su-57, se bude snažit odtrhnout se od něj, protože americké letadlo není určeno pro operace, které by zajistily leteckou převahu. Proto jsou nejnovější bojovníci amerických letectvů obvykle doprovázeni dravci F-22, “uvedli autoři poznámky pro The National Interest.

F-35 byl navržen jako útočný stíhací letoun, který proniká nepřátelským vzdušným prostorem a ničí životně důležitou infrastrukturu. Su-57 je navržen tak, aby vykonával širší škálu úkolů k zajištění vzduchové nadřazenosti. Je rychlejší a ovladatelnější než jeho soupeř a může se také pochlubit spolehlivější řadou zbraní krátkého dosahu vzduch-vzduch. V tomto ohledu se američtí piloti budou muset vyhnout bitvě a „utéct“, aby zachránili své letadlo píše Bulgarianmillitary.

Američtí analytici uvedli, že nevidí žádný důvod, proč by Su-57 mohl v bitvě 1 na 1 prohrát s F-35. Je těžké si představit, že se tato letadla za popsaných okolností někdy setkají v reálném boji.

Dříve PolitRussia citovala odborníky z čínské publikace Sohu, která předpovídala japonskou porážku ve vojenském konfliktu s Ruskem.

Komentáře

Sdílejte