Z úst egyptského prezidenta Abdel Fattah al-Sisiho však znějí upřímně a evropská levice má před sebou těžký úkol, jak na takového “rasistu” reagovat.

“Každá země má právo chránit své lidi a své zájmy,” řekl na Světovém fóru mládeže v Sharm-el-Sheikh, kde vysvětloval, že západní státy mají právo dodržovat lidská práva tak, aby byly zachovány jejich národní zájmy.

Tento bývalý armádní generál všem migrantům do Evropy poslal jasný vzkaz: “Pokud přijdete do jiné země jako hosté, musíte se zcela podrobit jejím zákonům, zvykům, tradicím a kultuře. Musíte se jim podrobit úplně. Pokud to nejste ochotní udělat, nechoďte.”

“Místo, abyste se mě ptali, proč před vámi země na Západě zavírají své brány, měli byste se ptát sami sebe, proč se lidé z Afghanistánu lépe nestarají o vlastní zemi. Proč se navzájem zabíjejí už 40 let?” Pokračoval provokativně.

“To se děje i v dalších zemích – v Pakistánu, v Egyptě, v Sýrii, v Libyi, v Iráku, v Jemenu a v Somálsku. Bojujeme mezi sebou ve vlastních zemích, a pak očekáváme od zemí, které pracují ve dne v noci, aby dosáhly pokroku a mohly chránit vlastní lidi a zajistily jim nějaký životní standard, tak po nich požadujeme, aby nás nechaly přijít, abychom získali část jejich úspěchu,” dodal.

“Očekáváme, že nám otevřou své dveře, abychom mohli přijít, a požadovat, že si zachováme vlastní kulturu?”

Al-Sisi ještě migrantům vzkázal: “Chcete jít na Západ se svou kulturou, o které nechcete vyjednávat. Říkáte, že takoví jste a takové vás musí přijmout kvůli lidským právům. Ne. Nečekejte, že vám otevřou své dveře, abyste mohli přijít do jejich země a dělat problémy. Ne.”

(zdroj: stredoevropan.cz, foto: archiv)

Komentáře