Maďarský premiér Viktor Orbán informoval o tajné dohodě mezi Tureckem a Německem, která zaručuje převoz žadatelů o azyl z blízkého východu do Evropské unie. Viktor Orbán tvrdí, že tento pakt přinese podle zpráv přibližně půl milionu uprchlíků do Evropy, kteří se následně rozdělí po členských zemích díky uprchlickým kvótám. Podle maďarského premiéra se již začalo aktuálně na tomto projektu pracovat. Samotné Německo přijalo v minulém roce přibližně milion žadatelů o azyl ze severní Afriky a blízkého východu.

Uprchlíci obtěžovali mladé dívky, odpověď starosty všechny pobouřila

Země také začala na tento fakt brzy doplácet, když musely tamější policejní složky řešit mnohačetné trestné činy, jenž spáchali právě tito azylanti. Německo muselo před několika dny dokonce řešit případy obtěžování mladých dívek na základní škole během tělesné východy, kterého se dopustili nezletilí uprchlíci z nedalekého azylového centra.

Viktor Orbán varuje před paktem mezi Tureckem a Německem, který do Evropy přinese 500.000 uprchlíků

Maďarský politik považuje za důležité vzepřít se tomuto tlaku, který vyvíjí německá vláda ohledně přijímání uprchlíků, jenž je vnucováno členským zemím Evropské unie. Premiér tvrdí, že se tato dohoda dostala již do fáze realizace, avšak německá nebo turecká vláda tuto skutečnost veřejnosti neoznámila. Podle premiéra tuto skutečnost potvrzuje žádost Merkelové o přemístění vojsk NATO do středozemního moře, kde mají vojska bojovat proti nelegálnímu převozu uprchlíků. Je tedy možné, že bude NATO dohlížet na bezproblémový průběh převozu uprchlíků z Turecka, jak je dohodnuto ve zmíněném paktu.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: Fotosr52 / Shutterstock.com

Komentáře