Včera mne velmi potěšil zveřejněný průzkum důvěry ve vedení státu. Prezidentu republiky důvěřuje 56 procent obyvatel ČR. Tedy nadpoloviční většina, a dokonce víc procent, než dostal ve volbách. A vládě věří rovných 50 procent obyvatel. (viz https://www.novinky.cz/domaci/clanek/duvera-v-prezidenta-vyrazne-vzrostla-o-dost-si-polepsily-i-vlada-a-parlament-40302432) A tak si marně vzpomínám, která vláda od sametové revoluce na tom byla podobně. Jak je vidět, lidi jsou s vedením našeho států spíš spokojeni než nespokojeni.

A teď do toho přijde pražská kavárna, jejíž dvě ústřední strany parlamentní TOP09 a STAN se v průzkumech propadají pod 5 procent (viz https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/podpora-trikolora-ano-pruzkum.A191105_094424_domaci_may) a spolu s ní jakýsi pofiderní spolek milionkářů a ti si chtějí proti vůli občanů ve volbách i proti předvolebním průzkumům vydemonstrovat demisi vlády a prezidenta.

Já tedy osobně netvrdím, že současné vedení státu je nějaké zázračné. Ale vzhledem k tomu, že ekonomika jakžtakž šlape, je to pořád lepší než vláda pražské kavárny, která když byla naposledy u moci (do roku 2013), tak jejich vláda měla podporu max tak 10-20 procent. Což je s 50 procenty dnešní vlády jistě nesrovnatelné. Nejenže za jejich vlády ekonomika nešlapala tak dobře jako teď, ale navíc připomínám, že kvůli veřejné službě nezaměstnaných, docházkovému systému DONEZ a dalšími „chuťovkami“ bylo i s obyčejnými lidmi, kteří se kvůli tehdejší ekonomické krizi dostali do problémů, zacházeno jak s hadrem. To je doba, která se už nesmí vrátit!

A tak chci vyzvat jak předsedu vlády, tak prezidenta republiky, aby během listopadových oslav 30. výročí sametové revoluce nedopustili žádné „Vítězství pražskokavárenských sil nad obyčejným lidem“, aby se neodhodlali k něčemu unáhlenému (jako například odstoupení z funkcí) a aby dál pokračovali ve své práci s mandátem, který vznikl demokraticky při řádných demokratických volbách.

(zdroj: svobodnenoviny.eu. foto: Youtube)

Komentáře