Kolemjdoucí spatřili tělo 17letého irácko kurdského mladíka na pláži v Le Touquet, asi 40 kilometrů jižně od přístavu Calais, což je dlouho místem, kde se migranti ako doufají, ukryjí na kamionu nebo trajektu a snaží se tak dostat do Británie.

O několik hodin později podle francouzských tiskových zpráv spatřil další kolemjdoucí tělo druhého iráckého muže ve věku 22 let na stejné pláži. Ministerstvo vnitra potvrdilo, že si je těchto zpráv vědomo a je ve spojení se svými francouzskými protějšky.

Bude to poprvé, kdy byli dva migranti nalezeni mrtví ve stejný den na severních francouzských březích. V srpnu byly zaznamenány dvě samostatné úmrtí.

Dva muži „pravděpodobně přišli ze stejné lodi“, která byla nalezena prázdná vedle těla mladšího muže, uvedla francouzská regionální bezpečnostní služba.

Policie našla dvě nafukovací čluny uvnitř nafukovacího člunu a poblíž byl kanystr na palivo a záchrannou vestu, informovali bezpečnostní úředníci v oblasti Pas-de-Calais francouzské stanici News 24 pro The Telegraph.

Podobná loď byla nalezena asi 450 metrů od místa, ale nebylo jasné, zda jsou tyto dva propojeny.

Během posledního roku se rostoucí počet migrantů z Afriky, Středního východu a Střední Asie pokoušely překročit Lamanšský průliv v malých rybářských člunech nebo nafukovacích člunech.

Skupiny spojily přechody s policejním zásahem v Calais, což migrantům ztěžovalo sestavení tábora nebo pokusit se vylézt na palubu projíždějícího kamionu. V pondělí bylo osm migrantů zadrženo na pláži poblíž Calais a odvezeno do záchytného tábora.

Námořní úřady v severní Francii uvedli, že 1473 migrantů, kteří se pokusili v lednu až srpnu letošního roku dosáhnout britského pobřeží po moři byl mnohem vyšší než oproti 586 za celý rok 2018.

(foto: Pixabay)

Komentáře