Toto o nás napsal portál borgenproject.org v roce 2017 ohledně uprchlické krizi.

10 základní faktů o uprchlících v České republice

Český prezident, Miloš Zeman, je proti systému kvót (který je založen na počtu obyvatel a bohatství země), které navrhla EU, ale zatím nenásledoval Slovensko a Maďarsko. Čeští lídři nyní nesplňují kvótu pro přijetí asi 2 600 uprchlíků, ale diskutují o širších bezpečnostních krocích.

Česká republika má spolu s Maďarskem, Polskem a Slovensku největší nesouhlas s kvótami stanovenými EU.

Před syrskou uprchlickou krizí bylo v Bělá-Ježov pouze jedno záchytné středisko. Nyní jsou tři; centrum nacházející se v Bělá-Ježov bylo věnováno zranitelným migrantům, jako jsou rodiny s ženami a dětmi.

V rámci kvót na přemístění EU do roku 2015 musí Česká republika přijmout přibližně 4 300 lidí, kteří žádají o azyl, což je asi 410 uprchlíků na milion obyvatel.

V roce 2015 tvořilo v České republice 3 644 uprchlíků.

V roce 2016 požádalo o vnitřní ochranu 1 475 lidí. Vláda udělila azyl 148 žadatelem a doplňkovou ochranu pro 302 osob.

Prezident Zeman uvedl: “Naše země si prostě nemůže dovolit riskovat teroristické útoky jako ve Francii a Německu. Přijetím migrantů bychom vytvořili úrodnou půdu pro barbarské útoky, “říká mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle ministra vnitra Milana Choyanca Česká republika přijala 12 uprchlíků. EU může v září podniknout kroky proti České republice, pokud bude nadále utírat uprchlíků.

Od května 2016 neexistují žádné nabídky na přesídlení Čechů pro žádného uprchlíka v rámci programu EU.

Prezident Zeman uvedl, že všichni uprchlíci musí prokázat, že jsou politicky pronásledováni, pokud hledají azyl, a “skutečnost, že pocházejí ze země, ve které probíhají boje, není důvodem k jeho udělení.”

(foto: Pixabay)

Komentáře