UFO ve tvaru koule
Svědky bylo několik chlapců z 5. až 7. tříd. Jednoho zářijového večera pozorovali v parku přistání podivného objektu, ve tvaru koule. Z něj vystoupilo několik zvláštních bytostí. „Jeden z nich byl vysokého vzrůstu ve stříbřité kombinéze a měl tři oči“, vypráví Vasja Surin z páté třídy místní školy a pokračuje: „Další byl robot, kterého tříoký zapnul jakýmisi tlačítky na hrudi“. Jeho matka dodala, že zpočátku synovi nevěřila, ale několik dní poté, co jí syn vyprávěl o mimozemšťanech, nejenom ona, ale i několik sousedů, uviděli přelétat nad domem a parkem neobvyklý objekt, který načervenale svítil.

Další UFO hned za několik dní, není to divné? První popsaný případ pozorování ve Voroněži a jeho okolí je z roku 1967, další 1972, a následovaly roky 1975, 1978, 1979, 1982, 1984, 1985… Došlo to až tak daleko, že mezi amatérskými badateli vznikla průpovídka: „všichni obyvatelé Ruska se snaží dostat do Moskvy, a mimozemšťané míří do Voroněže“. Zpátky ale k našemu příběhu.

Fotbal a setkání s UFO
27. září 1989 hráli žáci v parku fotbal, soutěž už probíhala několik hodin, chýlila se ke konci, a pomalu se začalo stmívat. Děti se chystaly jít domů a najednou se nebe rozzářilo a vyčerpaní chlapci nad hřištěm uviděli načervenalou svítící kouli s průměrem zhruba deseti metrů. Mladí fotbalisté „zatuhli“ a dívali se. Koule visela nad parkem asi pět minut, pak zmizela a znovu se objevila. Tuto podívanou sledovalo více než 50 lidí, kteří se seběhli z celého parku. V podivném objektu se otevřel průlez a byli vidět dvě bytosti, jak vyprávěli svědci, jedna z nich, zhruba třímetrová opět průlez uzavřela a koule se začala snášet k zemi.

Po přistání se vstupní otvor znovu otevřel a v nich se objevila třetí bytost, zřejmě robot. Druhý mimozemšťan se podíval na děti a pronesl cosi nesrozumitelného a tím nešťastné chlapce uvrhnul do naprostého zmatku. Nečekaně začal jeden z malých fotbalistů křičet strachy, mimozemšťané výhrůžně zakouleli očima a namířili si to k dítěti, dotyčný „zcepeněl“ na místě, jakmile to uviděli ostatní, začali křičet také. Křik zapůsobil na návštěvníky z jiné planety, zastavili se, neobratně přešlapovali na místě a zmateně se pak vydali nazpátek do své lodi, která vystřelila do temného voroněžského nebe, a zmizeli.

Když se lidé vzpamatovali, začali se pomalu rozcházet. Jeden ze žáků byl ale synem místního novináře, ten o tom napsal článek a tím se to rozvířilo.

Voroněžský fenomén
Jako první o „voroněžském fenoménu“ informovala sovětská agentura TASS, její zpráva byla velmi rychle přebrána zahraničními médii. Televizní stanice Discovery natočila dokonce celý dokumentární film a Voroněž zaplavila přítomnost spousty ufologů, vědců a novinářů. Vědci zjistili, že v místě přistání UFO je zvýšená intenzita magnetického pole.

Město Voroněž se k této události postavilo velmi vstřícně a ustanovilo komisi, kde byli ufologové, vědci, medici a dokonce i detektivové. Ti všichni velmi pečlivě prozkoumali místo přistání UFO. Odebrali vzorky půdy a listů stromů v okruhu 20 metrů.  Výsledky analýzy ale komisi k žádnému jednoznačnému závěru nedovedly. A oficiální komise dospěla tedy k závěru, že nemá k dispozici žádné důkazy a nazvala to „dětským výmyslem“. TASS dementoval svoji původní zprávu a všechno upadlo v zapomnění.

Nicméně, pro ufology případ neskončil. Byla tam zjištěna zvýšená radiace a na místě přistání objevili úlomek kamene, který nepochází ze Země.

Jak to tedy vlastně všechno je?
Sověti neměli důvod se o UFO šířit, stejně tak jako Američané, to všechno bylo na obou stranách potlačované a někde „vespod“ pracovala oddělení, která se tím zabývala velmi seriózně a intenzivně. V době Jelcinovy vlády se objevila spousta dokumentů, kde promluvili admirálové námořní flotily i špičkoví piloti. Rozhodně se jednalo o velmi zajímavé informace.

Vzhledem k tomu, že Voroněž je zřejmě opravdu navštěvována velmi často, a my nevíme proč, podobné návštěvy jsou i v Karélii (kde je spousta anomálních zón, které zkoumal i Hitler, možná to s tím souvisí…). My, jako lidé, s naším logickým myšlením, to možná nerozluštíme, možná to chce něco víc než logiku a chladný rozum, ke kterému jsme vedeni od útlého dětství

Rozhodně nejsme ve vesmíru sami!

Otázky proč se UFO vyskytují velmi často na kosmodromy, letišti a jadernými elektrárnami, zůstávají prozatím nezodpovězené.  Jak je ale vidět, mají „zaměřeny“ ale i jiné oblasti.

Klasifikace tvarů objektů., které byly pozorovány ve Voroněži

(zdroj: suenee.cz, foto: Pixabay)

Komentáře

Sdílejte