Proti-islámský představitel vyzval své krajany, aby upustili od politické korektnosti a postavili se za svůj národ  a způsob života.

„Pokud dáváte islámu prostor, pokud stále přemýšlíte politicky korektně a říkáte: „Že to není možné kvůli našemu právnímu státu, „pak my, s naší politickou korektností, zničíme náš ústavní stát,“ řekl Wilders během nedávné televizní debaty.

„Jsem pevně přesvědčen, že pokud se nebudeme zabývat islámem, právní stát zmizí. A proč? Protože islám a svoboda, islám a demokracie, nejdou dohromady.“

Wilders argumentoval, že prakticky ve všech zemích světa, kde je islám dominantní ideologií, existuje „naprostý nedostatek svobody“, stejně jako útlak a násilí.

„Myslím, že pokud budeme odolní, pokud si řekneme, že musíme zvládnout islám, poté neoslabíme náš právní stát, naši demokracii – posílíme ji,“ uvedl Wilders. „Ne všichni lidé, kteří dodržují islám, ale samotný islám, má jiná pravidla než my, nehraje spolu s našimi pravidly.“

„Takže pokud se budeme držet našich pravidel na jedné straně a islám tak neučiní, tak na konci dne ztratíme všechno, za čím si stojíme. Nebojíte se toho?“

Wilders často cituje statistiky a trendy na podporu svých obav, jako je například studie provedená na Amsterdamské univerzitě, která odhalila, že nejméně 11% muslimů v Nizozemsku podporuje násilný džihád – což je číslo, které v této malé zemi, s počtem aktivních vojáků 50 000, představuje přes 100 000 islamistů.

V roce 2015 výzkumné středisko Pew Research Center odhadovalo, že do roku 2050 bude 10% všech Evropanů muslimů, zatímco křesťanská populace by se mohla snížit až o 100 milionů, ale stupňující se příliv migrantů a „uprchlíků“ ze Středního východu a Afriky, spolu s rychle klesající porodností v Evropě, by tento proces mohl výrazně urychlit.

(zdroj: svobodnenoviny.eu, foto: Wikipedia)

Komentáře