Migranti přicházeli z úplně jiného kulturního  prostředí, bez znalosti jazyka a většina i bez vzdělání. Z toho pramenily problémy, především násilné činy. Zpočátku se o nich psalo, ale později nastoupila cenzura nebo autocenzura a z mainstreamu se už nedozvíme nic o trestných činech, které spáchali migranti.

Abychom si nemysleli, že je vše v pořádku, že migranti už nic nepáchají, tak vznikl projekt „Deník Angely Merkelové“ na webu journalist.de.

„Tento projekt je prováděn výhradně lidmi, kteří jsou vážně znepokojeni svou bezpečností a svých příbuzných. Nejsme partyzáni, ale spolek průměrných občanů, kteří ve svém volném čase spolupracují online – dobrovolně a neplaceně. Nezáleží na tom, kolik času může jedinec strávit na projektu. Někteří z nich jen několik minut týdně, jiné několik hodin denně shromažďují a hodnotí trestné činy spáchané migranty a žadateli o azyl. Naším cílem není hanobit nebo urážet lidi. Doplňujeme pouze mezeru, kterou vytvořila mainstreamová média díky jejich chybných nebo neúplných zpráv na toto téma. Chceme také povzbudit ostatní, aby se k nám připojili, protože kriminalita je neuvěřitelně vysoká a přetéká naší databází,“ píší autoři projektu.

A co tedy by si měla dnes Angela Merkelová zapsat do deníčku?

Osnabrück – Bezpečnostní orgány v Osnabrücku zadržely 33letého Libanonce, který tvrdí, že chce Berlín vyhodit do vzduchu. Muž je znám jako násilník a je klasifikován jako vysoce rizikový v oblasti domácího násilí. 33-letý muž oznámil, že chce zemřít smrtí mučedníka. Z důvodů obrany proti hrozícímu teroristickému trestnému činu okresní soud prohlásil dlouhodobé zadržení za přípustné. Pachatel zůstal zpočátku ve vazbě po dobu 14 dnů. Nový zákon o policii v Dolním Sasku, který byl schválen v květnu, umožňuje preventivní zadržení až 35 dní z důvodu boje proti terorismu.

Vídeň – 22letý Afghánec sebral kabelku ženě  (23) na Dunajském ostrově a bodl jejího přítele (26) nožem. 26-letý muž je hospitalizován s životem ohrožujícími zraněními a potřebuje ihned operaci. Pachatel je vyšetřován a je zadržován za podezření z krádeže a úmyslného napadení.

Siegen – Patnáctiletý Libanonec,  narozený v Německu bodl na autobusové zastávce 47letého muže. Muž zemřel   večer v nemocnici na vážná zranění. Opustil ženu a čtyři děti ve věku od 10 do 19 let. Již v době před tímto zákonem existovaly verbální konflikty mezi pachatelem a rodinou oběti. Arabské migrační pozadí je jako obvykle udržováno v tajnosti před hlavním tiskem.

(zdroj: prvnizpravy.cz, foto: Pixabay)

Komentáře