Epidemie útoků s noži, která v Londýně prudce vzrostla a tomto roce zaznamenala 51 vražd, je považována za primární důvod, proč se somálští migranti rozhodli poslat své teenagery zpět do Somálska.

A teenageři říkají, že se v Somálsku cítí bezpečněji, i když britská vláda prohlašuje, že Somálsko je nebezpečné navštívit a varuje před hrozbou terorismu v celém regionu.

Deník DailyMail napsal: Jedna somálská matka Amina se účastnila rozhovoru v programu BBC Victorie Derbyshire a vyprávěla děsivý příběh o tom, jak byl její patnáctiletý syn čtyřikrát bodnut nožem, jen 17 dní poté, co se vrátil z celoročního pobytu ze své rodné vlasti.

Matka uvedla: „Poškodili jeho močových měchýř, ledviny a játra. Má trvalé následky.

„Byl tam ve větším bezpečí (v Somálsku), než tady, o 100% bezpečnější než v Londýně.“

Minulý rok označilo britské ministerstvo vnitra Somálsko jako 13. nejnebezpečnější zemi na světe kvůli neustálé hrozbě terorismu.

A přesto dvě z pěti somálských rodin v Londýně posílají své děti domů, aby se vyhnuli epidemii zločinů páchaných noži, které sužují hlavní město, podle primátora Islingtonu.

Primátorka Rakhia Ismail, matka čtyř dětí, která přišla do Londýna jako somálská uprchlice, uvedla, že rodiče činí drastické rozhodnutí, protože se domnívají, že tím zachrání život svého dítěte.

Doposud byl tento rok ve Velké Británii zabito 100 lidí.

Podle BBC bylo osm procent obětí somálského původu.

Nejnovější statistické údaje o kriminalitě ukazují, že na britských ulicích jsou každý den dvě vraždy – nejvyšší úroveň za desetiletí.

(zdroj: svobodnenoviny.eu, foto: Pixabay)

Komentáře

Sdílejte