Sdružení italské generální konfederace práce (CGIL) oznámilo tuto stížnost a uvedlo, že pro-migrační skupiny byly zatím nuceny propustit kolem 5000 pracovníků kvůli finančním škrtům v bezpečnostním dekretu a dodaly, že sociální centra řeší celkem 15000 propuštění do konce roku, píše italský deník Il Giornale.

Stefano Sabato z CGIL se vyjádřil ke snížení finančních prostředků na migraci slovy: „V současné době jsme napočítali 5000 propuštění, na které reagujeme dostupnými nástroji, dohodami o solidaritě, fondem pro integraci mezd, ale náš zájem je, abychom byli schopni obnovit běžné sociální záchranné sítě, abychom se vyrovnali s touto dramatickou situací. Tímto způsobem riskujeme, že nebudeme schopni to zvládnout“.

„Pokud nebude bezpečnostní dekret reformován nebo novelizován do 12 měsíců, budeme muset zahájit masové propouštění,“ dodal.

Oznámení o hromadném propouštění v pro-migračním sektoru přichází jen několik měsíců poté, co si levicové skupiny stěžovaly, že jejich zisky v důsledku dekretu o bezpečnosti klesnou.

Již v roce 2016 bylo zjištěno, že mafiánské skupiny byly také zapojeny do přijímání peněz od italského státu, aby provozovaly azylová přijímací střediska, ale nejenže inkasovaly velké množství peněz a zároveň poskytovaly migrantům nestandardní životní podmínky, ale také údajně od migrantů inkasovaly „peníze na ochranu“.

Zatímco levicové nevládní organizace a další pro-migrační skupiny kritizovaly Salviniho tvrdou politiku boje proti masové migraci, ředitel největšího přijímacího střediska v zemi loni přiznal, že politika otevřených hranic byla negativní jak pro Italy, tak pro samotné migranty.

(zdroj: svobodnenoviny.eu, foto: Pixabay)

Komentáře