„I nadále věřím, že nepotřebujeme sankce. Problematika jejich odstranění spojuje všechny slušné lidi,“ řekl Salvini tiskové agentuře Sputnik poté, co uspořádal shromáždění na kterém se sešli lídři 11 pravicových evropských stran v Miláně.

Vůdce strany Liga uvedl, že ekonomická válka mezi EU a Ruskem „způsobila škody a nic nevyřešila“.

„Pokud nástroje nefungují, jsou odstraněny,“ dodal.

Salvini zdůraznil, že mnoho bude záviset na výsledku nadcházejících voleb, včetně toho, zda by bylo možné zrušit protiruská omezení.

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že Salviniho pravicová aliance, Evropa národů a svobody, by se měla stát jedním z největších bloků v příštím parlamentu EU.

Politická skupina „předvede historický výkon, aby přešla z 8. místa v Evropě na třetí nebo možná druhé místo,“ předpověděla vůdkyně Národního shromáždění Marine Le Penová, když hovořila na shromáždění v Miláně.

Spojené státy a Evropská unie uložily v roce 2014 omezení ruské produkce a dalšího zboží po znovusjednocení Krymu s Ruskem. Od té doby se režim sankcí rozšířil i na bankovní a jiná odvětví.

V důsledku toho bylo mnoho evropských podniků vytlačeno z ruského trhu. Tento problém vyvolal značný hněv v Německu, kde politici levice i pravice vystupovali proti této politice, kterou označili za kontraproduktivní a škodlivou pro německé zájmy.

(zdroj: svobodnenoviny.eu, foto: archiv)

Komentáře