V projevu na tiskové konferenci, italský místopředseda vlády Matteo Salvini prohlásil, že EU musí rychle změnit své zákony a předpisy, aby jednotlivým zemím dala zpět „smysl sebeúcty“ a suverenitu.

Portál Sputnik citoval jeho slova: „Ani já, ani naše vláda nemáme v plánu opustit Evropskou unii, ale existuje přesvědčení, že je nutné změnit její zákony a předpisy, abychom zůstali členy evropského společenství se smyslem pro sebeúctu a důstojnost,“ řekl Salvini portálu Spunik na jeho otázku.

Sputnik: Ale Italové jsou vůči EU velmi kritičtí…

Salvini: Ano, samozřejmě, realita je silnější než propaganda. Můžete si na balkóny pověsit vlajky EU, ale jaká je to Evropa? Taková, že s Bolkesteinovou směrnicí (směrnice o vnitřním trhu 2006/123 / ES o právních předpisech jednotného trhu – pozn. Sputnik) ohrožuje 300 000 pracovních míst a evropské normy pro zemědělství a rybolov – miliony pracovních míst?

Taková, že nám ukládá zákon Fornero (zákon „Fornero“ – zákon o důchodech z roku 2011, v Itálii mimořádně nepopulární), která nám říká, že Itálie nemůže snížit daně, taková, která neudělala nic proto, co by nám pomohlo s otázkou migrace?

Vzpomínám si, že předseda vlády Giuseppe Conte žádá o přezkum stávajících norem stanovených v Dublinském nařízení o distribuci migrantů od června loňského roku – a nic. Proto se Italové, zatímco je EU bije do hlavy, ptají: „Proč musíme za to všechno platit?“

Mým hlavním cílem je zachránit Evropu, obnovenou Evropu a to udělá Liga. Jsme nazýváni euroskeptiky, suverenisty, populisty, nacisty, fašisty, rasisty, xenofoby, homofoby a tak dále.

Ale jsme to my, kdo znovu přilije zdravou krev do evropských tepen. Dnes jsem naplánoval první dubnový týden na první veřejnou konferenci, abych projednal, jaká je naše představa o Evropě pro příštích 40 let. O těchto myšlenkách budeme hovořit s těmi našimi spojenci, s nimiž se plánujeme setkat s červenci v Bruselu.

Sputnik: Jak plánujete rozvíjet vztahy s velmocemi, jako je Čína a Rusko?

Salvini: Najdeme vzájemné porozumění se všemi: Čínou, Ruskem, USA, Brazílií, Izraelem a Polskem. Jsme odhodláni milovat, ne válčit …

(zdroj: svobodnenoviny.eu, foto: archiv)

Komentáře