Server španělského deníku ABC upozornil na skutečnost, že jedna ze škol ležící v severní části španělské Barcelony učinila neobvyklý krok. Vedení školy se rozhodlo z knihovny vyřadit na 200 závadných knih, včetně pohádek. Proč mají být vyřazeny? Jsou prý příliš sexistické. Vyřazení se dotklo jak Červené karkulky, tak Šípkové Růženky.

Ministerstvo školství na dotaz novinářů oznámilo, že v této věci nebude nic podnikat, protože je věcí autonomního rozhodnutí každé školy, jaké knihy žákům zpřístupní. Škola se rozhodla vyřadit až 30 procent knih, protože se v nich údajně opakují sexistické stereotypy, které není vhodné dětem vštěpovat.

Server upozornil, že podobnou cestou se hodlají vydat i další školy. Ve škole Fort Pienc před časem vytvořila skupina matek komisi pro rovnost žen a mužů. Členky komise se zabývaly otázkou, zda dětské knihy přístupné ve zdejší knihovně nejsou příliš sexistické. Pro svou práci získaly matky grant, z něhož podporují jen ty knihy, které podle jejich názoru sexistické nejsou.

(zdroj: parlamentnilisty.cz, foto: Pixabay)

Komentáře