K útoku došlo ve středu v noci, když řidič směřoval k přístavu Calais. Najednou ho přepadla skupina imigrantů, kteří na něj křičeli, aby zastavil. Chtěli po něm jídlo, oblečení a peníze. Po té co odmítl, prohodili mu předním sklem velký dřevěný kůl, který zůstal trčet ven. Potom se několik lidí vrhlo z obou stran na kabinu kamionu a snažilo se dostat dovnitř. Řidič byl neozbrojen, ale podařilo se mu zrychlit a z místa útoku ujet.

V Calais zastavil a poprosil o pomoc. Francouzská policie odmítla se celou záležitostí zaobírat s tvrzením, že to není nutné, protože nikdo nebyl zraněn.

Někteří řidiči upozornili, že kdyby se jednalo o britský kamion, který má řízení na druhé straně, řidič by už mohl být po zásahu dvoumetrovým kůlem mrtev. Jeden z nich, který pravidelně jezdí trasu přes Calais, prohlásil, že „to už musí přestat“ a vláda by něco měla dělat.

Útok řidiče značně psychicky poznamenal. Ten odmítá jezdit dál na druhou stranu Kanálu La Manche. Z imigrantské krize obviňuje kancléřku Merkelovou, ale hlavně EU. „Chtěl bych, abychom vystoupili z unie,“ uvedl a dodal, že má starost o svoji zem a svoje děti.

(zdroj: freeglobe.cz, foto: Pixabay)

Komentáře