Podle zpráv serveru ABCnews v neděli italští politici provedli kontrolu na palubě lodi Sea Watch 3, která 19. ledna „zachránila“ z vod poblíž Libye 47 mužů a chlapců, aby zjistili, jak se migrantům, kterým Salvini odmítá povolit vylodění, vede. Podle opozičních politiků migranti strádají hlavně mentálně, vzhledem k tomu, že byli měsíce nebo i roky zadržení již v Libyi. Stefania Prestigiacomová se vyjádřila, že migranti jsou vyčerpaní a mají k dispozici pouze jednu toaletu. „Dobře, shodneme se, že Evropa by ve věci migrace měla dělat více, ale pusťte je,“ řekla podle ABCnews politička reportérům.

Podle serveru je tato loď poslední, která ještě po Salviniho zákazu kotvení s migranty v italských přístavech migranty zachraňuje. Salvini prý pohrozil, že na palubu pošle policii, aby prošetřila, zda není tato německá humanitární organizace ve spojení s lybijskými pašeráky.

Sám Matteo Salvini má však na věc jiný názor. Sdílel video se záběry z lodi s komentářem: „V TELEVIZI TI TO NEUKÁŽOU, ROZEŠLI TO ALESPOŇ NA INTERNETU! TV zprávy a italská levice nám podsouvá rozbouřené moře, zimu, že by psa nevyhnal, a děti na palubě… Jak by ne, posuďte sami!!! Já vidím muže s obnaženým hrudníkem, klidné moře, sluchátka a mobilní telefony…

JÁ NÁZOR NEZMĚNÍM. Do Itálie se bude jezdit v souladu se zákony, jinak STOP.“

VIDEO ZDE

(zdroj: parlamentnilisty.cz, foto: Facebook)

Komentáře

Sdílejte