Vláda spolkové země nemá žádné informace o tom, kolik peněz žadatelé o azyl pošlou ze Saska do zemí původu nebo kolik je nakonec předáno teroristickým organizacím.

Carsten Hütter, poslanec AfD, podal žádost k saské vládě, kde chtěl odpověď na to zda vláda vůbec ví, kde a kým jsou „spotřebovávány“ miliony euro, určené žadatelům o azyl.

“Miliony euro v hotovosti jsou sociální migranti doslova lákáni do Německa. Německo jim nabízí nejvyšší sociální dávky v Evropě.  Proto existuje obrovská azylová turistika z jižních přímořských zemí EU do Německa.

To šílenství musí konečně skončit. Legálně je ve všech spolkových státech již možné poskytovat žadatelům o azyl pouze jídlo a ubytování. Toto opatření je zvláště důležité pro odmítnuté žadatele o azyl, kteří jsou povinni opustit zemi a stále dostávají all-inclusive balíček s podporou Hartz IV a ubytováním,“ upozornil poslanec.

„AfD ukončí toto zneužívání financí vládou  CDU v Sasku,” dodal Carsten Hütter.

Jako Hartzova koncepce jsou označována doporučení, jež poskytla komise vedená dr. Peterem Hartzem k reformám německého trhu práce v roce 2002. Její jednotlivé části jsou označovány jako Hartz I – Hartz IV.

(prvnizpravy.cz, foto: archiv)

Komentáře