Charlton hovořil na shromáždění s Tommym Robinsonem a označil „přistěhovalce“ za „násilníky“, „zvířata“ a „zrůdy“, uvedl soud.

Obyvatel Sunderlandu byl naštvaný kvůli znásilňování, kterého se migranti ve městě dopuštěli.

Anonymní zdroj řekl deníku Politicalite: „Snaží se jej uvěznit za nenávistný projev, za což čelí až 7 letům vězení, ale to se ukázalo tento týden, když byl u soudu, další proces probíhal souběžně ve stejné budově.

Chartlon údajně napsal na Twitteru o soudním procesu migrantů a nyní ho policie na dobu soudního procesu uvěznila ve vazbě.

Pan Charlton ze Seahamu v okrese Durham, řekl na jednom shromáždění, že „je to na nás bojovat“, abychom „ochránili lidi ze Sunderlandu.“

Místní babička Catherine byla zatčena spolu s ním za „nic víc než to, že natáčela jeho projevy“, podle zdroje obeznámeného s případem.

Catherine Haley, která bojuje s rakovinou střev a provozuje kanál na Youtube, poskytla exkluzivní rozhovor deníku Politicalitem.

Catherine uvedla: „Policie přišla k mým dveřím a řekla: „Catherine, zatýkáme vás za podněcování k rasové nenávisti.“

Catherine (60) byla policií vyslýchána a uvedla, že se jí ptali, zda je „rasistka“ a také je jí ptali na její spojení s aktivistou Tommym Robinsonem.

(svobodnenoviny.eu, foto: archiv)

Komentáře