„Byli jsme na cestě domů, když začal náhle zpívať „Alláh, Alláh,“ tvrdí šokovaná matka jednoho ze žáků. „Naučil se to ve škole a musel to zpívat. Připadalo mi to jako facka do obličeje!“ dodala matka.

„Mami, musíme se zapojit. Učitel nám řekl: „Pokud to neuděláme, budeme muset jít k řediteli a pak budeme potrestáni,“ vysvětlil syn ze strachu z matčina trestu. Po dva měsíce musel tyto písně nacvičovat.

Jak matka zdůraznila, nemá problém s ostatními studenty žijícími v jejich víře. „Byla jsem šokována, že se všechny děti musí zapojit,“ řekla emocionálně.

Matka dodala, že nemá nic proti muslimskému festivalu, ale každý žák by měl mít šanci se tomu vyhnout.

Ale situace ve škole byla zjevně odlišná. Islámský učitel náboženství přišel k dětem ve třídě a nařídil studentům, aby se naučili příslušné ramadánské písně, protože celá třída musí tento festival oslavovat.

Není to první incident v rakouské škole související s islámem. Učitelka základní školy z Vídně již dříve uvedla, že již není možné integrovat děti.

„Zákon šaría je pro mnohé z mých studentů lepší,“ varovala. „Hudba a tanec jsou odmítány z náboženských důvodů. Také stále častěji dochází k diskuzím a bojům podle náboženských směrů.“

(svobodnenoviny.eu, foto: Pixabay)

Komentáře