Tisíce migrantů je jenom 224 kilometrů od Rakouska, čekají na příležitost dostat se do střední Evropy. Noví migranti přicházejí každý den. Přistěhovalci, z nichž jsou mnozí násilníci, představují hrozbu pro místní obyvatele. Mnoho z těchto nezvaných hostů si nahlas stěžuje na jídlo a ubytování.

Po dobu dvou let, přes tzv balkánskou cestu, prošlo více než jeden milion imigrantů, kteří  se na pozvání o Angely Merkelové hrnuli do západní Evropy, do značné míry jim cestu zablokovaly ploty a zvýšené policejní a vojenské kontroly. Od té doby se migranti stále více snaží dostat do EU přes Bosnu. V současné době jsou na bosensko-chorvatských hranicích „ubytovány“ tisíce migrantů a stávají se pro místní obyvatelstvo stále větší bezpečnostní hrozbou.

V poslední době jsou životy Bosňanů ohroženy migranty. Migranti obsadili více měst, jako je Velika Kladusa, stejně jako Bihac. Lidé se ani neodvažují vyjít na ulici, mnohdy i během jasného dne. Agresivní migranti dokonce ani nereagují na policii a pravidelně napadají pohraniční stráž.

Nelegální přistěhovalci již spáchali četná vloupání a krádeže. Podle maďarského webu Origo se migranti dopustili brutální znásilnění mladé ženy. Mezi čekajícími přistěhovalci dochází znovu a znovu k násilnostem, policie je stálým terčem násilí migrantů. Podle samotných maďarských médií by mělo být  proti migrantům vedeno 300 trestních oznámení v pohraničním městě Bihać. Již bylo zahájeno 60 případů. Některé z těchto případů se týkají závažných zločinů, jako je zabití, pokus o zabití, znásilnění a vážné ublížení na zdraví.

Jak uvádí maďarská televize, někteří z nezvaných hostů jsou více než nespokojeni s místní nabídkou. Migrant řekl v maďarské televizi, že jídlo není dobré a ubytování není. Požádal novináře, aby se přesvědčili sami. Jako důkaz údajně špatného jídla ukazuje na smartphonu fotku talíře. Nejenom guláš, ani ryby jim nechutnaly. Iránská žena si také stěžuje, že se jí ryby nelíbí. Ona si také stěžuje, že je tam příliš málo sprch a málo horké vody a ona musí spát s ostatními v místnosti. Podle maďarské televize by mnozí migranti asi očekávali, že zůstanou v “hezkém hotelu”.

(prvnizpravy.cz, foto: Youtube)

Komentáře