Uvádí se to ve zprávě rakouského listu Kronen Zeitung s odkazem na rakouské ministerstvo vnitra.

Podle publikace, i když na hranicích obou zemí byly nasazeny speciální jednotky, situace se zkomplikovala, protože téměř všichni migranti, kteří chtějí udělat průnik, jsou ozbrojeni noži.

„Neexistují žádné celé rodiny, téměř žádné ženy (mezi přistěhovalci na hranicích), a 95% těchto migrantů, kteří chtějí udělat průnik, jsou mladí lidé, a téměř všichni jsou vyzbrojeni noži. Jednoho z policistů se již pokoušeli zabít,” cituje vydání informací rakouského ministerstva vnitra.

Přičemž mezi uplchlíky soustředěných na hranici neexistují uprchlíci ze Sýrie, v davu mají převahu pocházející převážně z Pákistánu, Íránu, Alžírska a Maroka.

Podle zaměstnanců rakouského ministerstva vnitra jsou hlavním cílem migrantů Německo a skandinávské země.

Parlamentní výbor pro Bosnu a Hercegovinu pro obranu a bezpečnost oznámil v dubnu, že očekává příliv přibližně 50 tisíc migrantů, kteří se budou snažit projít zemí do států EU. Oficiálně byla „západobalkánská cesta” v roce 2016 migrantům uzavřena, ale místo trasy Řecko – Makedonie – Srbsko – Chorvatsko se do do států Evropské unie  dostávali přes Albánii, Černou Horu a Bosnu a Hercegovinu.

(prvnizpravy.cz, foto: archiv)

Komentáře