Nejenom, že se hodlá u sebe doma starat o 50 syrských sirotků, ale navíc do své rodiny hodlá přijmout i 350 černošských panenek. „Viděla jsem na sítích kolovat tu rasistickou fotografii, na které je zlevněná černošská panenka. Tvrdě odsuzuji taková rasistická gesta a ponižování lidí s jinou barvou pleti. Proč by měla stát černošská panenka o polovinu méně než ta bílá? Rozhodla jsem se proto všechny černošská miminka vykoupit a vzít je k sobě domů,“ říká

Šojdrovice, které patří paní europoslankyni, se již těší nejenom na 50 syrských sirotků, ale také na 350 černošských panenek. „Jsem paní Šojdrové vděčný, že v jejím širokém srdíčku se najde dost citu a lásky i pro neživé věci. A mně osobně vůbec nevadí, že nám její syn kvůli tomu zvýšil robotu a daně. Naprosto chápu, že živit 50 syrských sirotků 350 černošských panenek něco stojí. Rád se vzdám svých peněz i dvou vlastních dětí, které budou muset odejít do dětského domova. Přece jenom, jsou jenom bílé a navíc živé,“ říká omluvně pan Vendelín Buchta, vážený to občan Šojdrovic, kterýžto slouží jako zahradník na dvoře rodiny Šojdrovic.

Obrovské humanitární gesto europoslankyně neuniklo pozornosti ani v zahraničí. Stejně jako ombudsmanka Šabatová by měla obdržet Řád zcestné legie, stejně jako Jásir Arafat dostane také Nobelovu cenu míru. Už zítra v poledně potom převezme v Knihovně Václava Havla Cenu Václava Havlu. „Té si vážím nejvíce, protože ji mají také děvčata z Pussy Riot, které umí ty báječné kejkle s mraženým kuřátkem,“ neskrývá europoslankyně Šojdrové obdiv k ruským disidentkám, které jsou známé svými báječnými kejklemi s mraženým kuřátkem.

(eportal.cz, foto: Pixabay)

Komentáře