Autorka v listopadu 2011 na svém blogu publikovala krátkou esej Jak zabít manžela, ve které se zabývá tím, jak takový zločin spáchat a neskončit za mřížemi.
Cramptonová Brophyová byla obviněna z vraždy svého 63letého manžela Daniela Brophyho, za kterého byla vdaná 27 let. Brophy pracoval jako kuchař a 2. června byl nalezen zastřelený v kuchyni podniku, kde pracoval. Podle policie jej zde brzy ráno zastřelila právě jeho žena.

Možný motiv zatím policie ani státní zástupci nesdělili. O zadržení a obvinění 68leté ženy ve středu informoval list The Washington Post.

Spisovatelka ve zmíněné eseji rozebírá hlavní motivy, které by případnou hrdinku její knihy k takovému činu mohly vést – chamtivost, nevěra, nebo domácí násilí, a také vražednou zbraň, po níž by sáhla.

Autorka v eseji How to Murder Your Husband zavrhuje nájemného vraha, protože ten podle ní zpravidla vše prozradí policii. A stejně tak nedoporučuje ani zapojení milence, což nepokládá za dobrý nápad. Jed se na takový čin nehodí, protože se dá vystopovat, uvedla na blogu. „A kdo by se trápil s nemocným manželem?“ napsala spisovatelka, která žije v Portlandu ve státě Oregon.

Cramptonová Brophyová napsala nejméně sedm knih o zatajovaných vztazích mezi „drsnými muži a silnými ženami“. Na přebalech jejích děl nezřídka bývají muži s odhalenou hrudí a hlavní hrdinové se takřka bez výjimky rekrutují z řad amerického námořnictva.

V knize The Wrong Cop (Špatný policajt) popsala Cramptonová Brophyová ženu, která „každý den manželství sní o vraždě“ svého muže. V románu The Wrong Husband (Špatný manžel) zachytila autorka osud ženy, která se násilnickému manželovi pokusí uniknout tak, že při ztroskotání lodi předstírá svou smrt.

(SCa, www.ceskoaktaulne.cz, foto: ABC NEWS)

Komentáře