PONDĚLÍ 20. SRPNA
“Bratrská pomoc Řecku” má na tamní ekonomiku stejný dopad jako první světová válka. Dopad na životní úroveň je ještě dramatičtější.
Kdyby k nim “pouze” vpadly bratrské armády a následovala normalizace, byli by na tom lépe.
Od nás to není až tolik vidět. Ale v roce 1968 to podle sovětského tisku taky vypadlo, že se Čechoslovákům vlastně pomáhá.

ÚTERÝ 21. SRPNA
Obávám se, že nás dnes čeká den pro silné žaludky:
Kolaboranti, kteří vítají nové invazní hordy, budou kurážně kritizovat invazi, která proběhl v době jejich prarodičů.
Ubožáci, kteří se plazí před centrálou imperia, si budou vybíjet komplexy nadávkami na již zaniklé imperium.
Zbabělci, které zalezou při prvním náznaku nespokojenosti vrchnosti, budou spílat prezidentovi.
Prostě hnus. Už, aby to bylo za námi.

STŘEDA 22. SRPNA
Kavárna, pro kterou dosud byla národní suverenita přežitkem, ji objevila jako zásadní hodnotu. Schválně, jak dlouho jim to vydrží.

ČTVRTEK 23. SRPNA
Cesta k vyšším mzdám a celkově lepším pracovním místům nevede přes stávky ani regulace, ale přes změnu struktury ekonomiky. Dokud bude tak obrovská část hospodářství patřit cizincům, kteří sem budou dávat práci s nízkou přidanou hodnotou, budou na tom čeští pracující špatně.

PÁTEK 24. SRPNA
Na dotaz MF Dnes o “nenávisti na sociálních sítích” jsem odpověděl asi něco trochu jiného, než ode mne slečna redaktorka očekávala:
Poznámkám na sociálních sítích se přikládá příliš velká důležitost. Je tendence domnívat se, že nepřátelské poznámky by mohly postupně přerůst ve fyzické napadání. Ve skutečnosti ale nejsou žádné takové případy známy. V hospodě je možné, aby lidé na někoho nadávali, a poté se zvedli a šli mu „rozbít hubu.“ Na sociálních sítích se to nestává. Obávám se, že pozornost věnovaná této oblasti je dána spíše tím, kolik různých „think tanků“ a čerpačů dotací se na ní živí.

SOBOTA 25. SRPNA

Z knihy Prolomení hradeb:
Islamisté již infiltrovali ozbrojené síly evropských zemí, takže mají přístup ke zbraním a prvotřídnímu výcviku. Ve Francii tvoří 20% ozbrojených sil muslimové. Čísla z Německa nebyla publikována, nicméně už v roce 2012 byl zahájen program s cílem nabrat do Bundeswehru co nejvíce muslimů. Poslední údaje hovoří o tom, že v německé armádě jsou desítky extrémistů podezřelých z toho, že chtějí použít armádní zbraně proti nevěřícím. Gateston Institut nedávno publikoval dokumenty, z nichž vyplývá, že každý 30. rakouský voják se odmítá podřídit nevěřícímu veliteli, a nechává si od imáma schvalovat, co může dělat a co nikoliv. Do toho přichází každých pár měsíců zpráva, že byl v nějaké mešitě odhalen sklad zbraní.

Zkrátka, islámská strana se chystá na otevřenou válku, strana Západu nikoliv. Navíc je v těsném sousedství islamistický režim Turecka s největší armádou v regionu, výborně ozbrojenou. To nejlepší, v co mohou Evropané doufat, je tedy uhájení některých území v rámci islamizované Evropy. Ani oddálení bojů není něčím, na čem by mohla strana Západu vydělat. Převaha islámských dobyvatelů s časem poroste.

NEDĚLE 26. SRPNA
Facebok zrušil skupinu Naštvané matky. Není to jen záležitost politická, ale taky podnikatelská. Naštvané matky jsou i nakladatelství a sociální sítě jsou pro ně klíčovým propagačním kanálem. Korporace prostě likviduje soukromý byznys a žádné zákony pro ni neplatí.

Před časem bylo oprávněné pobouření kolem případu, kdy Agrofert zlikvidoval úrodu nějakému drobnému farmáři. Tehdy to bylo vykládáno jako estébácký móres Andreje Babiše. Ve skutečnosti to bylo standardní korporátní jednání. Když pustíte do kurníku lišku, nepřežijí to slepice. Když pustíte do ekonomiky korporace, nepřežijí to soukromé firmy a zmizí i občanské svobody.

Teď si všimněte, že spousta zuřivých bojovníků proti Andreji Babišovi bude jednání Facebooku schvalovat. Kdyby si AB změnil příjmení na Babish a svou skupinu přejmenoval na Agrofert Corporation, budou z něj hýkat nadšením.

(euportal.cz, foto: Shutterstock)

 

Komentáře

Sdílejte