Eknaifith vyrazil do České republiky kvůli studiu. V Česku se mu ale zalíbilo natolik, že zde zůstal. Našel si tu partnerku a žije tady.

Muslimská komunita je podle jeho názoru v Česku klidná. Nemůže prý sice absolutně vyloučit, že by do ní mohl přijít nějaký radikální psychopat zvenčí, ale neobává se toho. České bezpečnostní složky prý odvádějí dobrou práci. „Dáváme pozor, snažíme se mít přehled o komunitě. A máte tady dobré a kvalitní bezpečnostní orgány, které vše dobře sledují,” ocenil host práci bezpečnostních složek České republiky.

Witowská poté chtěla vědět, zda by se panu Eknaifithovi nemluvilo ve studiu lépe s mužem jako s partnerem k rozhovoru. Nebo zda mu to je jedno. Eknaifith odvětil, že s mužem by hovořil přece jen o něco raději. „S vaším kolegou bych byl uvolněnější,” sdělil host Witowské. Moderátorku tím rozesmál. Odvolával se také na Korán, kde je řečeno, že k ženě se má přistupovat jinak než k muži. Prý s větší dávkou respektu.

Dáma změnila téma a zeptala se pana Eknaifitha, zda by se ji jako muslim snažil obrátit na víru. Host odpověděl, že podle Koránu je povinností muslima informovat nevěřící o víře, ale cestu ke stvořiteli si mají najít sami. „A když se vám nepovede mě přesvědčit o tom, abych se stala věřící, tak budu stále vaším přítelem? Nebo se ze mě stane váš nepřítel,” zeptala se moderátorka. Eknaifith se odpovědi vyhnul. „V Koránu se říká, že my musíme informovat, ale další věci už jsou na Bohu. Další věc je, že vy jste sice zatím nevěřící a já jsem věřící, ale my věříme, že život je zkouška. A tahle zkouška ještě neskončila. Nevíme, kdo bude lepší v soudný den,” odpověděl.

  „Mega průser, kriminál!“ Senátor KDU-ČSL dostával ze zahraničí desítky tisíc eur. Peníze pro město šly i na jeho rodiče. Na smlouvách jsou falešné podpisy

Nakonec prozradil, že v Praze rozdává každý pátek jídlo bezdomovcům. S tímto projektem přišla Muslimská obec v ČR a rozvíjí ho už rok a půl. „Budeme pokračovat dál každý pátek. Jste zváni“.

(parlamentnilisty.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře