Písničkář Jaroslav Hutka na sebe před časem upoutal pozornost novou písničkou o prezidentovi Miloši Zemanovi. Zpívá v ní, že si Zeman v prezidentském úřadě počíná hrozně. Tak hrozně, že se z toho zakladatel moderního českého státu T. G. Masaryk musí obracet v hrobě. Totéž podle Hutky platí i o českých králích. V písničce se také zeptal, kdy si pro Zemana přijde zubatá.

V rozhovoru pro server Forum24.cz své myšlenky dále rozvedl. Má prý obavy z toho, kam se česká společnost ubírá. „Láme se chleba a možná skutečně začíná další republika. Tragédie je, že lid si to nechává líbit a postupně a nenápadně vyměnit hlavy v institucích je jen věc času. Existence státu, který vznikl po převratu v roce 1989, je ohrožena. Možná už je ten stát v rozkladu,” vyjádřil obavy.

O současném prezidentovi psal prý písničku delší dobu, ale dal ji do šuplíku, protože věřil, že podruhé už ho lidé nezvolí. Jenže zvolili. „Zvolili a to už žádného normálního člověka nemůže nechat v klidu. Babiše tam strkal tak dlouho, až zlomil sociální demokracii a ta jak ovečka šla na jatka. Na tom textu jsem pracoval dlouho, vyvíjel se pak dál na melodii, kterou jsem měl od Vladimíra Veita. Rozbil jsem také školní úhledné rýmování, to se mi zdálo k té písni kýčovité. Musí to drhnout jako ty středověké, barokní a později kramářské písně, ve kterých je zubatá také. Je křesťanským prvkem, varováním před marností lidského činění,” pokračoval Hutka.

Někomu se písnička líbí, někomu ne. Podle Hutky je zajímavé, že se k ní vyjadřuje i zpravidla mlčící většina. Bohužel jen vyhýbavě. To se Hutkovi zdá nebezpečné, protože se do české společnosti blíží něco nebezpečného. Nebude to prý komunistická normalizace, ale i tak to bude zlé, pokud lidé jasně nedají najevo, že se jim nelíbí, co prezident Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) provádí.

  Prezident na půdě univerzity nemohl vystoupit, ale porno aktivista ano

(parlamentnilisty.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře