Píše se rok 1996. Rusko má volit nového prezidenta, nástupce Borise Jelcina, jehož prezidenství a pro Rusy hořká válka v Čečensku byly označeny jako katastrofa.

Průzkumy veřejného mínění ukázaly, že pouze 6% Rusů jsou pro  Jelcina, protože ho vinili  za vzestup gangsterských oligarchů, zhroucení infrastruktury a plenění bývalého státnho ruského průmyslu a nerostných surovin.

Boris Nikolajevič Jelcin byl pro zemi očima Rusů čistým jedem. 60% populace ho považovalo za ničitele Ruska. 65% si myslelo, že zničil ekonomiku . Dokonce i mrtvý diktátor Stalin byl populárnější, podpořilo ho  18 procent!

Jak nyní víme, Jelcin byl během prezidentství zaplacen 100 miliony dolarů od  Rothschildů,   pak vytvořil multimiliardové oligarchy, prakticky všechny s izraelským pasem.

Jelcin koupil dceři  Taťjaně ,  mimo jiné, jednu z největších vil na Azurovém pobřeží, nyní v hodnotě 50 milionů euro, v Cap d’Antibes, v těsné blízkosti vil jiných oligarchů.

To znamená, že zločinci se chopili nejcennějších kusů ruského průmyslu a nerostných zdrojů a stali se super bohatí, zatímco ruská populace neměla žádný příjem, hladověla a životní úroveň klesla o 90 procent.

Tatjana, dcera Jelcina,  je nyní Rakušanka. Dne 26. listopadu 2009 získala dcera Borise Jelcina ve Vídni státní občanství.

Prezident Bill Clinton se rozhodl, že americkým zájmům bude lépe vyhovovat, pokud nalezne způsob, jak znovu zvolit Jelcina navzdory jeho velké nepopulárnosti.

Jelcin byl nemocný, chronický alkoholik a tak snadno ovladatelný Washingtonem. Clinton je s ním spojen.

“Myslím, že se musíme znovu postavit za Borise,” řekl Clinton svým poradcům.

„Vím, že ruský lid musí zvolit prezidenta, a já vím, že to znamená, že musíme udělat všechno, musíme napsat jeho nominační řeč za něj. Musíme udělat vše pro to, abychom mu pomohli,“ řekl Clinton.

Později byl Clinton ještě kategoričtější: “Chci, aby ten chlap vyhrál!“ S tímto rozkazem od Clintona byly pro Jelcina připraveny všechny státní a soukromé zdroje Spojených států.

Takže to byl Bill Clinton, šéf Demokratické strany, manžel Hillary, který nařídil v Rusku masivní volební manipulaci. A teď právě Hillary a demokraté mají odvahu a drzost mluvit o  „ruském vměšování  do voleb“ a o „tajných dohodách mezi Trumpem a Putinem“ křičí !!!

Část amerického plánu byla veřejná. Clinton začal chválit Jelcina jako světového státníka. Obhájil Jelcinovu taktiku spálené země  v Čečensku a srovnal jej s Abrahama Lincolnem za jeho odhodlání udržet národ pohromadě.

Pokud jde o Jelcinova ostřelování ruského parlamentu v roce 1993, které stálo 187 životů, Clinton trval na tom, že jeho přítel to nezpůsobil.

Čtyři měsíce před volbami Clinton doporučil Mezinárodnímu měnovému fondu, aby poskytl Rusku úvěr ve výši 10,2 miliardy dolarů. Jelcin použil z toho část, aby zaplatil platy a bonusy před volbami. Ale většina peněz rychle zmizela na zahraničních bankovních účtech oligarchů.

Oligarchové vstoupili do Jelcinovy strany a podporovali ho. Američtí diplomaté “přesvědčili” jednoho ze svých konkurentů, aby opustili prezidentské volby a tak vylepšili Jelcinovy šance.

Pět amerických politických poradců se přestěhovala do Moskvy, aby vedli Jelcinovu kampaň. Během kampaně jim bylo vypláceno  měsíčně 250.000 dolarů za rady ohledně “sofistikované volební kampaně, kontaktů s voliči a organizace kampaní”.

Muži byli v tomto oboru zkušení manipulátory. Zorganizovali zájmové skupiny a vytvořili reklamní zprávy, které by pomohly zvýšit obavy voličů: „Bez Jelcina by v Rusku vznikla občanská válka“, byla to strašidelná zpráva.

Když viděli, že CNN hlásí z Moskvy, že voliči podporují  Jelcina, protože se báli nepokojů, jeden z poradců řekl vítězoslavně: „Fungovalo to,  celá strategie fungovala.  Mají strach ze smrti“.

Na druhou stranu se objevily negativní reklamy, které znevažovaly opozici. Dali Jelcinovi modernější vzhled tím, že si oblékal nové obleky a barvil vlasy.

Všechna tato opatření byla úspěšná, protože Jelcin vyhrál volby s pochybnými 54 procenty hlasů.

Počet byl podezřelý a Jelcin překonal limit kampaně, ale americké skupiny, některé financované Washingtonem, začali mluvit “o velmi spravedlivém výsledku”.

New York Times to nazval “vítězstvím pro Rusko”.

Ve skutečnosti to byla porážka  pro Rusko, neboť to bylo vítězství zahraniční moci, která přivedla svého kandidáta na post prezidenta zpět k moci. Jelcin byl vděčný, a americké korporace mohly dále likvidovat  ruské zdroje.

Americký zásah do ruských voleb v roce 1996 nebyl vůbec tajný. Naopak, tisk formovat politiku země.

Po tom, co vyhrál Jelcin, časopis Time  ho zveřejnil na přední straně s americkou vlajkou v ruce. A triumfální titulek:  ” Yankeeové jako zachránci – tajný příběh o tom, jak američtí poradci pomohli Jelcinovi k vítězství”.

Nebylo to Rusko, které bylo zachráněno, pouze zájmy Spojených států a finančních zločinců a gangsterských kapitalistů.

Příběh byl později zfilmován pod názvem “Spinning Boris”.

Toto byl první přímý zásah do prezidentských voleb v historii americko-ruských vztahů po druhé světové válce.

Jelcin si přisvojil majetky své země, životní úroveň v Rusku dramaticky poklesla.

Poté, na konci roku 1999, kdy se potýkal se zdravotními problémy, šokoval svou zemi a svět tím, že odstoupil.

Jako poslední “dobrý skutek” jmenoval málo známého bývalého zpravodajského důstojníka a politika Vladimíra Putina za svého nástupce, který se pokoušel opravit škody, které udělal Jelcin.

Je to příkladná ironie, která ukazuje, jak nerozumné může být zasahování do politiky jiné země.

Pokud by Spojené státy nezasáhly před prezidentskými volbami před 22 lety a nepomohly Jelcinovi k vítězství, USA by s největší pravděpodobností dnes nebyly konfrontovány s Putinem.

(prvnizpravy.cz, foto: History, video: Youtube)

Komentáře