Událost se stala krátce před desátou hodinou. Na místě zasahuje osm policejních hlídek, zásahová jednotka a vrtulník.

„Zajišťujeme okolí a čekáme na příjezd veterináře. Zvířata jsou uvnitř v zoo, ale mimo klece,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Z klecí se dostala dospělá zvířata. V areálu je v pondělí zavřeno. Zaměstnanci jsou evakuováni.

„Zvířata jsou momentálně v areálu, snažíme se je odchytit. Pro nás je podstatné, aby se zvířata podařilo odchytit a vrátit zpět do klece. Pokud by opustila areál, budeme je muset nechat utratit, jde o bezpečnost lidí kolem,“ řekla spolumajitelka zoo Jitka Brusová.

Pro ČTK pak doplnila, že zatím zvířata v klidu leží na jednom místě pod borovicí v oploceném areálu bioparku. „Čeká se na třetího veterináře, budou se uspávat všechna tři najednou, aby nedošlo k nějakému problému. Zaměstnanci jsou v budově,“ popsala v poledne Brusová.

A dodala, že mříže u klecí jsou vylomené a park bude zjišťovat, jak se to mohlo stát. Nevyloučila, že by mohlo jít o technickou závadu.

Dnes je biopark pro veřejnost uzavřen, návštěvní dobu má v létě od úterý do neděle.

Na vesnici zavládlo značné vzrušení, lidé s dětmi se ještě dopoledne procházeli po okolí, ale pak se běželi schovat.

„Říkali jsme si, co se děje, všude jezdila policejní auta s majáky, pak něco hlásil místní rozhlas, ale ten jsme moc neslyšeli, jsme hodně vzdáleni. Je to hodně nepříjemný pocit, máme zavřenou bránu, zkontrolovali jsme ploty a čekáme, co bude dál,“ uvedla jedna z tamních obyvatelek.

Biopark  je soukromé chovné zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhynutím.

Před třemi týdny naháněli šelmu i ve středních Čechách. Ze zooparku ve Zvoli u Prahyutekla puma. Chytit se ji podařilo po několika dnech.

AKTUALIZACE:

Dva tygry i lva, kteří utekli  podle slov majitele Bioparku Štít na Hradecku  z přepravního vozu s klecí na cestě do Turecka,  se veterinářům podařilo odchytit a uspat.
Zvířata utekla z klece poté, co si sama vylomila dveře. Neopustila park, pouze ležela ve stínu u klece. Na místě zasahovala policie. Ta žádala obyvatele z okolí, aby nevycházeli.Z klecí se dostala dospělá zvířata. V areálu je v pondělí zavřeno. Zaměstnanci jsou evakuováni v budově.

Zvířatům se prý podařilo zlomit pojistku, která zajišťovala dveře přepravního boxu. Trojice zvířat se tak dostala ven.

Na vesnici dopoledne zavládlo značné vzrušení, lidé s dětmi se ještě dopoledne procházeli po okolí, ale pak se běželi schovat.

Vrtulník čekal v sousední obci pro případ, že by zvířata utekla z oploceného areálu.

(SCa, www.ceskoaktualne.cz, foto: Shutterstock)

 

Komentáře

Sdílejte