Löfvenoví sociální demokraté se propadají na historicky nejnižší  čísla, zatímco Švédští demokraté se v průzkumech veřejného mínění stávají silnějšími.

Nyní předseda vlády Stefan Löfven  věří, že nalezl řešení: Změnit debatu od přistěhovalectví k „blahu“, protože předchozí otázka má prospěch pouze u Švédských demokratů.

“Již jsme se zabývali otázkou migrace a my jsme představili, jakou migrační politiku chceme z dlouhodobého hlediska. Nyní změňme rozpravu a mluvme o něčem  jiném než o migraci, “říká  švédský premiér.

 

Problém přechodu z migrace k „blahu“  není vůbec jednoduchý.

Tento týden byla zveřejněna studie Expertní skupiny pro veřejné ekonomické studie, která ukázala, že migranti stojí Švédsko miliardy v sociální péči, protože jsou většinou nezaměstnaní. Výsledkem je, že Švédové musí pracovat déle a platit více daní.

Švéde, zaplať nebo víc pracuj ať mají z čeho žít.. kdo? No přece migranti!

Zásadní ekonomická předpověď pro Švédsko: Zvýšení daní na podporu nepracujících přistěhovalců. Švédové budou muset více pracovat na přistěhovalce.

Zaplať, Olafe! Přistěhovalci, kteří transformovali život ve Švédsku v mnoha směrech, nepracují jako etničtí Švédové, nechtějí pracovat, v této oblasti se nechtějí transformovat. A tak v zemi bohatých sociálních dávek se budou muset zvyšovat daně, pokud se “noví  Švédové” nestanou skutečnými Švédy, zatím to tak nevypadá.

(prvnizpravy.cz, foto: Youtube)

Komentáře