Ve vysílání televizního kanálu „112 Ukrajina” poznamenal, že „sankce jsou jedinou podporou Západu Ukrajině”, ale dodal, že „opravdové sankce” vypadají jinak.

„Amerika zavedla tento týden cla pro Ukrajinu a další země pro dovoz kovů. To jsou skutečné sankce,” řekl.

Poslanec je přesvědčen, že sankce jsou nezbytné pouze pro ukrajinskou politiku a nebudou moci porazit “nepřítele”.

„Víte, jak můžeme porazit nepřítele? Pouze tím, že naši občané budou více šťastní … Neměli bychom si myslet, že sankce vyhrávají, měli bychom si myslet, že my vyhrajeme. Musíme vybudovat zemi, kde každý z našich sousedů v Rusku, Bělorusku, Maďarsku a Polsku bude závidět, jak dobře žijí lidé v sousední Ukrajině,” zdůraznil Rabinovič.

Předtím náměstek ministra pro dočasné okupované území a vnitřně vysídlené osoby Ukrajiny Georgij Tuka tvrdil, že sankce mohou „zničit Rusko”.

Pro pomajdanovské politiky je obvyklé oblbovat zbídačelé obyvatelstvo fantasmagiemi fiktivních úspěchů v současnosti i budoucnu (trochu to připomíná rétoriku z dob minulých, že v „v páté pětiletce dosáhneme komunismu“) a házet vinu na jiné, když se nedaří.

 

Ukrajina již několik let stojí před naprostým ekonomickým bankrotem a politicky jediný rozdíl po majdanském převratu je ten, že jednu vládnoucí oligarchickou kliku nahradila násilně druhá všehoschopná oligarchická, kleptomanická skupina s vypjatým nacionalismem fašizoidního typu, která prosazuje militarizaci země. Dopady na obyvatelstvo jsou neuvěřitelně drsné a Ukrajina se potácí na chvostu jedné z nejchudších zemí Evropy.

(prvnizpravy.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře