„Signatáři protikoránského prohlášení jsou stejní, jako jsou teroristé z Islámského státu,“ prohlásil Turecký prezident Erdogan. Informace z webové stránky panislámské televizní stanice Al Džazíra přeložil pro české čtenáře server Reflex.cz a dále informoval o tom, že turecký prezident položil ve svém veřejném projevu řečnickou otázku, jestli ti, kdo podepsali deklaraci, četli Bibli, konkrétně Starý zákon, protože kdyby ho četli, tak by chtěli zakázat i Bibli.

„Manifest proti novému antisemitismu“, pod tímto názvem vyšla výzva několika set francouzských osobností před několika týdny ve francouzském deníku Le Parisien. Je reakcí na několik násilných útoků na francouzské židy ze strany francouzských muslimů. Signatářům manifestu se nelíbí, že velký prostor v médiích a veřejné debatě je věnován „islamofobii“ a nenávisti proti muslimům, když je mnohem pravděpodobnější, že se terčem nenávisti a fyzického útoku stanou židé ze strany muslimských obyvatel Francie. Přesto se problému antisemitismu nevěnuje dostatečný prostor.

Mezi podepsanými signatáři je například bývalý francouzský prezident Sarkozy či ve Francii mediálně známý bývalý muslim palestinského původu Waleed al Husseini. V manifestu je zmíněno i to, že mezi muslimy jsou představitelé, kteří odsuzují antisemitismus ze strany muslimů a považují ho za největší hrozbu pro samotný islám. Manifest také považuje za hlavní zdroj sílící nenávisti vůči židům nejen „zastaralé“ části Koránu, ale i antiizraelskou a antisionistickou politiku francouzské levice.

(parlamentnilisty.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře

Sdílejte