Mnozí muslimští imigranti totiž chodí k lékaři doprovázeni mohočetnou rodinnou suitou. A když se pak dva takové klany z rozdílných zemí původu setkají v omezeném prostoru čekárny, nastává mela a začne se to mydlit.

Rodové doprovody dále často nestrpí, když je před nimi podle pořadí vzat rodilý Rakušan – to je ukřivděného nadávání a vyřvávání a zlověstných pohledů. Muži nechtějí, aby je vyšetřovaly lékařky-ženy, a s imigrantskými pacientkami se zas do ordinace cpe mužský doprovod. Z Německa jsou známy případy, kdy takové extempóre skončily již napadením lékařů. Znásilňování sestřiček konec konců už známe i od nás. Z považovaného a prestižního zaměstnání lékařů se tak stává drsná pakárna, že začíná platit: Jó, doktor, ten tvrdej chleba má…

Zhrzené sužované nemocnice si musí platit silnou ochranku, překlady informačních cedulí a letáků do angličtiny, turečtiny a arabštiny, požadují, aby bylo předpisy upraveno, že pacient může mít pouze jednoosobový doprovod a ne celý klan, a aby fenomén imigrantského násilí byl sledován a činěna preventivní opatření.

Ze sluníčkářů nám bude ještě pěkný horko…

(freeglobe.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře