Prezident Vladimir Putin je velmi silný a inteligentní člověk, který se zavázal k vytvoření velkého Ruska, řekl v rozhovoru pro Fox News, francouzský prezident Emmanuel Macron.

Francouzský prezident respektuje Putina a je ochoten s ním spolupracovat a to navzdory skutečnosti, že je „posedlý zasahováním“ v západních demokraciích.

„Myslím, že je to velmi silný člověk. Je silným prezidentem. Potřebuje skvělé Rusko. Lidé jsou hrdí na jeho politiku. Je nesmírně tvrdý vůči menšinám a svým oponentům a drží demokratický ideál, který já nesdílím. Neustále s ním komunikuji, i když nesouhlasíme s mnoha body,“ odpověděl Macron na otázku, zda Putinovi vytknul údajný zásah Ruska do francouzských voleb.

„Je silný a chytrý, ale ne naivní. Je posedlý zasahováním do našich demokracií. Proto si myslím, že bychom neměli před prezidentem Putinem projevit slabost. Když jste slabý – využije to a je to normální – to jsou pravidla hry. Na svém kontě má mnoho falešných webových zpráv, má velmi silnou propagandu, a to je vidět všude – mám na mysli Evropu a Spojené státy – chce oslabit naše demokracie, protože věří, že je to  prospěšné pro jeho zemi. Uvědomuji si to, znám ho a já – jak jsem říkal – chci s ním pracovat a vědět všechno,“ dodává Macron.

(JRu, prvnizpravy.cz)

Komentáře