Ruský tisk neobyčejně ostře a podrážděně ragoval na prohlášení generála Johna Hytena. Většinou pak tuto reakci vkládají do úst oslovených vojenských odborníků.

Spojené státy, bez ohledu na různá prohlášení Pentagonu, se neodváží Rusko napadnout ponorkami, neboť v odvetu se změní na „kanál mezi Kanadou a Mexikem“, varoval vojenský expert Viktor Litovkin pro ruský portál rueconomics.ru.

Odborník se vyjádřil k prohlášení amerického generála Johna Hytena, který stojí v čele strategického velení amerických ozbrojených sil. Hyten oznámil, že Rusko neví, kde se nacházejí americké strategické ponorky, které jsou připraveny k útoku na Ruskou federace a zemi „zničí“.

Litovkin potvrdil, že umístění amerických strategických jaderných ponorek zůstává neznámý, ale Moskva má představu o oblastech, za které nese odpovědnost každá ponorka, a může rychle přijmout protiopatření, pokud to bude nutné. Podle odborníka mohou USA skutečně způsobit těžké škody Rusku, ale za těmito útoky bude okamžitě následovat ničivá reakce, která doslova setře USA z mapy.„Úder vytvoří kanál mezi Kanadou a Mexikem a američtí generálové by to měli chápat,“ zdůraznil.

Odborník je přesvědčen o tom, že se Spojené státy, navzdory všem prohlášením Pentagonu, „neodváží“ zaútočit na Rusko, protože vědí, co by to znamenalo pro samotnou Ameriku. Prohlášení generála Hytena považuje Litovkin za projev „věčné arogance“ Washingtonu a jeho neschopnosti vést dialog na principu rovnosti. „Nejsou schopni se domluvit, ale my je k tomu přimějeme,“ řekl.

Prohlášení generála Hytena bylo provedeno v reakci na zprávu z ruského prezidenta Vladimira Putina, během kterého ruský vůdce mluvil o nejnovějších zbraních, a to i takových, vůči nimž USA nemají žádné prostředky k obraně. Putin zdůraznil, že Rusko nevyhrožuje, ale připomíná jen možné důsledky agrese a vyzývá k dialogu se slovy: „S námi nikdo nechtěl mluvit, nikdo neposlouchal, teď poslouchejte“.

  Barack Obama vyloučil možnost nasazení pozemní armády v boji proti Islámskému státu

(JRu, prvnizpravy.cz)

Komentáře