Agentura Lidé v řiti zveřejnila výsledky z tradiční akce, při které dobrovolníci mezi seniory v domovech seniorů zjišťovali , jak by dopadly volby do Poslanecké sněmovny PČR, kdyby volili jen dříve narození občané.  A jak to dopadlo?

“Výsledky jsme předpokládali trochu jiné, než jaké jsme nakonec zjistili. Při minulých volbách byli senioři nakloněni levicovým stranám, nyní tomu tak nebylo,” poznamenal student politologie, který byl při vyhodnocování ankety a  navíc nepřál si být jmenovány, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Jak si to vysvětlujete?
“Byla to naše chyba. Tentokrát jsme seniorům nedali  anketní lístky s uvedenými stranami a hnutími  k zaškrtnutí, ale pouhé prázdné papíry s napisem Koho budete volit do Parlamentu?”

A koho vlastně budou senioři volit?
“Asi 30 procent seniorů nám napsalo, že budou volit ty nejchytřejší případně ty nejodpovědnější. Dvacet procent seniorů napsalo, že budou volit ty poslance podle toho, jak vypadají. Další senioři přiznali, že se při volbách rozhodnou až na poslední chvíli a zvolí tu stranu nebo hnutí, kterou Česká televize nejvíce bude kritizovat a skandalizovat.”

Překvapily vás nějaké odpovědi?
“Ano. Třeba jeden stoletý senior napsal, že bude volit agrárníky, protože jim vždy dával přednost před brkouny, což jsme zjistili, že se tak říkalo po válce národním socialistům. Také nám jedna paní napsala, že do volební schránky vhodí společnou kandidátku Národní fronty.”

Napsal tedy někdo ze seniorů, že bude volit současnou politickou stranu nebo hnutí?
“Napsali i když nepřímo. Hodně odpovědí bylo asi v tom smyslu, že se jim líbí na plakátech ten chlapík s bradkou a jeho kamarádi a kamarádky.”

Jak tedy dopadnou volby z pohledu seniorů?
“Přeci dobře. Kdo by si nepřál, aby v Parlamentu nebyli ti nejchytřejší případně ti nejodpovědnější.”

  Václav Klaus ml. podal žádost o rozvod po pěti letech manželství

(JRu, prvnizpravy.cz)

Komentáře