Ruský prezident Vladimír Putin se stal prvním světovým lídrem, který nabízí každému občanovi zdarma půdu k jakékoli části Ruska.

Putin souhlasil s rozšířením programu, který nabízí občanům půdu na Dálném východě Ruska ve všech regionech.

Ruský prezident diskutoval o svých plánech během čtvrtečního setkání Q&A, a uvedl, že je přesvědčen, že je v Rusku tolik pozemků, že by měl každý člověk mít nárok na kus.

V Rusku je dostatek půdy. Čtyřicet tři miliónů hektarů samostatné zemědělské půdy, se nepoužívá k určenému účelu. Jsou to obrovské, prostě obrovské pozemky,“ uvedl Putin.

Portál RT napsal: Na základě ruské verze „Zákona o novousedlení“, každý občan může dostat hektar pozemku na Dálném východě, pokud jej bude ochoten využít. Během prvního roku musí příjemci nahlásit, jak chtějí pozemek využívat a za tři roky musí podat zprávu o tom, jak se to vyvíjí. Po pěti letech lze půdu prodat nebo pronajmout.

Od přijetí tohoto programu v červnu loňského roku bylo přijato přibližně 93 000 žádostí a téměř 20 000 z nich bylo již schváleno.

Mezi regiony s nabídkou pozemků zdarma je Yakutia, Kamčatka, Chukotka, Primorye, Khabarovsk, Amur, Magadan a Sachalin, stejně jako židovská autonomní oblast. Pozemky mohou být využity k jakémukoli zákonnému účelu, ale noví majitelé nemohou půdu pronajmout, prodat nebo darovat po dobu pěti let.

(KPa, skn.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře