Macron stejně jako Merkelová hlásá jakýsi multikulturní bufet a otevírání hranic…

Nejvýznamnější současní evropští lídři jsou bezdětní, a tak jim na budoucnosti Evropy nezáleží?

Evropa nikdy neměla tolik bezdětných vrcholných politiků jako dnes. Německá kancléřka Angela Merkelová, nizozemský premiér Mark Rutte, nový francouzský prezident Emmanuel Macron, švédský premiér Stefan Löfven, lucemburský premiér Xavier Bettel či předsedkyně skotské vlády Nicola Sturgeneová.

Jsou “moderní”, otevření, multikulturní a mají pocit, že všechno končí u nich. Zkrátka, být bez dítěte je úlevou, protože nebudou “žádné výdaje”, žádné obětování se pro někoho a žádné výčitky do budoucna za neblahé důsledky dnešních rozhodnutí. Přesně, jak se píše ve zprávě výzkumu, který financovala Evropská unie: “Žádné děti, žádný problém!”

„Pro bezdětné je myšlení v termínech budoucích generací méně relevantní. Proto se chovají stále více tak, jako kdyby oni měli být ti poslední, a vidí sebe jako ten poslední článek řetězu,” uvádí německý filozof Rüdiger Safranski.

„Evropa páchá sebevraždu. Nebo alespoň její lídři se rozhodli spáchat sebevraždu,” napsal před pár dny Douglas Murray pro deník The Times. „Evropa už nechce plodit potomstvo, ani bojovat za sebe či dokonce už ani stát si za svým.” Murray tyto paradoxy popisuje ve své knize Podivná smrt Evropy (The Strange Death of Europe) a nazývá je existenční civilizační únavou.

Angela Merkelová udělala fatální rozhodnutí otevřením dveří milionu a půl migrantů, aby tak zmírnila demografický propad své země.

Není náhodou, že Merkelové, která sama nemá děti, dali přezdívku matka migrantů. Merkelové evidentně nevadí, že masivní příliv migrantů změní německou společnost, pravděpodobně již navždy.

Nově zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron odmítá tvrzení Francoise Hollanda, že Francie má s islámem problém. Je proti odpírání občanství džihádistům, a trvá na tom, že Islámský stát vlastně není islámský. „To, co je problémem dnes, není islám, ale jisté chování, které můžeme definovat jako náboženské a potom toto chování přiřazujeme k osobám, které praktikují toto náboženství”.

Macron hlásá jakýsi multikulturní bufet a otevírání hranic. A samozřejmě nemá děti. Proč by vlastně mělo Merkelovou, Rutteho, Macrona a jiné trápit, že na konci jejich života už Evropa nebude Evropou?

Trápit by to ovšem mělo jejich voliče! Proč se tak neděje, je poněkud nepochopitelné!

(KPa, skn.cz, Foto: skn.cz)

Komentáře