Trpíte zánětem nebo bolestmi spodní části chodidel? Odborně se tomu říká Plantární fascitida. Je to sice bolestivé onemocnění, ale obvykle nevyžaduje operaci.

Dr. Donald DeFabio ve svém videu znázorňuje techniku, která vám pomůže ulevit si od bolestí vyvolaných uvedeným onemocněním.

Co je to Grastonová technika

Jde o techniku, pomocí které mohou lékaři, fyzioterapeuti, atletičtí trenéři nebo chiropraktici pomoci svým pacientům použitím jednoduchého železného předmětu odstranit jizvové tkáně a obnovit elasticitu (pružnost) v noze.

Tato metoda vhání do bolestivých míst krev, což podporuje a urychluje hojení. Stejná technika se použije kromě chodidel i na lýtka.

Pružná lýtka jsou totiž pro odstranění bolestí chodidel velmi důležitá.

Pokud jsou totiž lýtka dostatečně pružná, tak potom brání, aby se chodidla zvažovala nebo stáčela při chůzi na nesprávnou stranu.

Během sezení terapeut kromě masáže lýtek a chodidel použije i lepící pásku s cílem uvolnění tlaku, který vytváří plantární fascitidu.

Video s postupem Grastonovy techniky

Zde si můžete prohlédnout video s podrobným postupem pro zmírnění bolestí pat a chodidel (video je sice v angličtině, ale dostatečně názorné):

Jak aplikovat tuto techniku

Dr. Defabio pochází z Barkeley v Kalifornii, se věnuje chiropraktickým metodám na odstraňování problémů s páteří, kostro-svalovými problémy a sportovní medicínou.

Jeho techniku ​​můžete vyzkoušet i sami doma s pomocí rodinného příslušníka.

Pokud si nejste jisti její provedením, uvědomte o ní vašeho rehabilitačního lékaře, maséra nebo fyzioterapeuta. Ten si ji může nastudovat a následně ji na vás provést.

(KPa, Alternativnimagazin, Foto: AM)

Komentáře