Poslanec Nejvyšší rady z „Opozičního bloku” Nestor Šufryč tvrdě kritizoval rozhodnutí Ukrajinské bezpečnostní služby (SBU), zakázat vstup ruské účastníci Eurovision Julii Samojlovové.

„Myslím, že důvod, kvůli kterému byla odstraněna na účasti na pěvecké soutěži Eurovision je zanedbatelný ve srovnání s tradicí pohostinnosti, kterou se tak ráda chlubí ukrajinská vláda! Ale tyto tradice jsou jednou ze základních zásad hostitelské země hudební soutěže,” napsal politik na svém Facebooku.

Podle Šufryče mohly ukrajinské orgány prokázat, že velkoryse stojí nad „drobnou pomstou” a zajistit rovnou účast všech účinkujících v soutěži.

„Evropská a světová komunita by to velmi ocenila. A tak naše vláda, a v očích mnoha, bohužel i my všichni, vypadáme malicherně a opovrženíhodně,” dodal znechuceně poslanec.

Zákaz tříletého vstupu na Ukrajinu ruské interpretky upoutané na vozíček vyvolal masové pobouření na sociálních sítích. K věci se vyjádřilo i ruské ministerstvo zahraničí, podle něhož „současná vláda potvrdila obraz režimu, infikovaného rufofobním stihomamem a nacionalistickými komplexy“. Ministerstvo v prohlášení dodalo, že je očividně “Kyjev příliš vyděšen křehkou dívkou“, jako je Julia Samojlovová.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře