Přistěhovalci musí dodržovat naše hodnoty, pravidla a naše právní předpisy, uvedla v rozhovoru pro televizní stanici NRK norská premiérka Erna Solbergová.

“Jsem přesvědčena, že ti, kteří přicházejí do Norska se musí přizpůsobit naší společnosti. Jíst vepřové maso, pít alkohol a ukazovat tváře,” pokračovala premiérka.

“Hidžáb a burka není problémem v Norsku a některé ženy to nosí. Skrytá tvář je často projevem jejich politické pozice. Ty ženy, které je nosí, jsou ale napadány norskou společností,” řekla Erna Solbergová.

“Ve svém volném čase, si můžete dělat co chcete. Na pracovišti, ale máme právo vidět vaši tvář. Ti, kteří sem přicházejí se musí chovat v souladu s hodnotami, zákony a předpisy platných v Norsku,” napsal na Facebooku stranický kolega předsedkyně vlády, ministr Listhaug.

Více než 80% Němců upřednostňuje zákaz nikábu

Soud v severoněmeckém Osnabrücku zakázal muslimské žákyni navštěvovat školní hodiny v nikábu. Žákyně podala stížnost k soudu poté, co ji vedení gymnázia zakázalo přijít do třídy v nikábu, a vedení gymnízia to odůvodnilo tím, že její vzhled narušuje komunikaci učitelů s dívkou.

Norská vláda zavedla předpis zakazující nošení hidžábu v norských školách. V Norsku zaznívají ale i jiné hlasy, a to na ochranu žen s hidžábem. Problém nošení hidžábu se také stává revoltou mládeže

Religionista Kari Vogt je přesvědčen, že zákaz nikábu může být kontraproduktivní.

„Pokud žena s nikábem musí končit studium na univerzitě nebo University College není to dobré, je to kontraproduktivní,“ tvrdí Kari Vogt.

(LLa / skn.info / Drop of Light / Shutterstock.com)

Komentáře