Britský ministr zahraničí Boris Johnson odsoudil ruské akce v Sýrii. Tím, že Rusko podporuje režim Bašára Asada o z válečných zločinů v Sýrii, se Rusko dopouští válečných zločinů, píše The Independent.

“Putinův režim využívá nejen Assadovy „zbraně“, ale také používá své vlastní,” řekl Johnson v Show Andrewe Marryho v BBC. Rusko a Sýrie popírají útok na konvoje nedaleko Aleppa, při kterém zahynulo 20 lidí. Dříve Johnson uvedl, že podle jeho názoru bylo zasaženo ruské letadlo.

Boris Johnson kritizoval “bezzubou” západní reakci na ruské intervence v syrské válce s tím, že západní politici nemají zájem na řešení zoufalé humanitární situaci v Sýrii .

Ve svém projevu 23. září v OSN, šéf britského ministerstva zahraničí zdůraznil, že nové útoky ukazují, že “Asad jako prezident země, ztratil svou legitimitu “.

“Podívejte se, co udělal se svými lidmi ve své zemi … On je plně zodpovědný za smrt statisíců lidí v tomto strašném konfliktu,” cituje britský deník politika..

Ovšem odpověď z ruské strany byla rychlá a stručná.

“Britský ministr zahraničí Boris Johnson uvedl ve vysílání BBC, že Rusko je na vině za prodloužení občanské války v Sýrii, a možná i za válečné zločiny v podobě leteckých úderů na konvoj s humanitární pomocí.”

“To je pravda, ale kromě dvou slov: místo “Rusko” je třeba dát “Velká Británie” a místo “Sýrie” – “Irák”, napsala mluvčí ruského ministerstva Maria Zacharová na své stránce na Facebooku.

(KPa, pz.cz, Foto: Chris Ioannou / Shutterstock.com)

Komentáře