Bývalá moderátorka, redaktorka a politička Jana Bobošíková varuje před návštěvou německé kancléřky Angely Merkelové v Česku. Zároveň upozornila na postoj ministra financí Andreje Babiše. “Velmi varuji před návštěvou kancléřky Merkelové v Praze. Poté, co vnutila celé EU Lisabonskou smlouvu, bude se snažit vnutit sjednocení azylového práva, což Lisabonská smlouva bohužel umožňuje,” uvedla Bobošíková na sociální síti.

Takový krok by podle ní znamenal sjednocení vysokých sociálních dávek pro migranty v celé EU a tak okamžité přelití migrantů z Německa do blízkých zemí, tedy i k nám.

“Při návštěvě Merkelové se ukáže, zda vicepremiér Babiš jen mluví o migraci rozhodně do novin nebo zda řekne své výhrady proti migrační politice Merkelové do očí a začne konečně jednat,” dodala.

Německá kancléřka Angela Merkelová by měla přijet do Česka 25. srpna. Merkelová má v programu i setkání s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Rozdílné postoje Zemana a Merkelové k migrační krizi přitom podle některých informací mohly být příčinou, proč Merkelová nedorazila do Prahy již dříve, například v době českého předsednictví visegrádské skupině.

(KPa, skn.cz, Foto: skn.cz)

Komentáře