Kandidát na dalšího prezidenta ve Spojených státech Donald Trump “využil” nedávné tragické události z Orlanda pro svoji kampaň, když po teroristickém útoku v nočním klubu uvedl, že po svém zvolení a uvedení do úřady zařídí, že se na půdu Spojených států nedostane už žádný muslim. Prezidentský kandidát tak referoval na muslimského teroristu, který v nočním klubu na Floridě střelbou zavraždil 50 lidí a dalších 53 těžce zranil. Po San Bernardino jsem vyzval k zákazu vstupu muslimů, a bylo to přijato velkým odsouzeným hněvem. Ale teď se ukázalo, že jsem měl pravdu.

Kandidát na prezidenta Trump po útoku v nočníkům klubu volá po zákazu vstupu muslimům na půdu USA

I když zákaz bude dočasný, musíme pochopit, co se děje, uvedl Trump. Zákaz vstupu muslimům na půdu Spojených států bude zrušen, až bude možné dokonale kontrolovat tyto lidi, kteří přicházejí do naší země, citovala prezidentského kandidáta Trumpa zpravodajská agentura RIA Novosti.

Čtěte dále: IS se přihlásil k útoku v USA, kde v nočním klubu zemřelo 50 lidí

Aby prezidentský kandidát předešel vlně negativních komentářů, tak během svého proslovu také poznamenal, že má prezident Spojených států právo na zamezení vstupu jakékoliv skupině přistěhovalců. Předložím zákaz vstupu osob ze zemí, které mají prokázanou historii terorismu proti USA, Evropě a našim spojencům, dodal.

(KPa, ca.cz, pz.cz, Foto: Gino Santa Maria / Shutterstock.com)

Komentáře