Ve Spojených státech se letos na podzim uskuteční prezidentské volby, které samozřejmě sledují také ostatní velmoci, jako je například Rusko, jenž už stačilo okomentovat průběh a výsledky prezidentských voleb. Nového prezidenta Spojených států budeme posuzovat podle vykonaných skutků, nikoliv slov, uvedl během svého vyjádření na ekonomickém fóru v Petrohradě ruský prezident Vladimir Putin. Šéf Kremlu byl dokonce novináři dotázán, koho by radši viděl od letošního podzimu na prezidentském křesle v USA. Ruský prezident Vladimir Putin se však odpovědi novinářům vyhnul a odmítl udělení přednosti Donaldu Trumpovi nebo Hillary Clinton.

Rusko se během Mezinárodní konference v Petrohradě vyjádřilo k nadcházejícím prezidentským volbám v USA

Jak uvedl ruský prezident Vladimir Putin, protiruská rétorika Moskvu neohrožuje. Rusko bude hodnotit činy, ne slova nového prezidenta Spojených států a budeme usilovat o normalizaci vztahů a zlepšení vzájemné spolupráce v hospodářské oblasti a v mezinárodní spolupráci, citovala zpravodajská agentura AP vyjádření ruského prezidenta.

Čtěte dále: Rusko má pravdu, Spojené státy porušují slib ohledně rozšiřování NATO

Prezidentské volby v USA se řešily v souvislosti již dvacátého Mezinárodního ekonomického fóra v rodném městě ruského prezidenta. K této příležitosti také Evropská unie prodloužila o další rok ekonomické sankce proti Rusku, které napadlo v roce 2014 poloostrov Krym.

(KPa, ca.cz, kv.sk, Foto: Anton Romanov / Shutterstock.com)

Komentáře