Prezident Miloš Zeman během své návštěvy jižních Čech hovořil o problému, kterým je nápor nelegálních migrantů, kteří se snaží dostat do zemí v Evropské unii a navrhl možné řešení, které však neschvaluje premiér vlády Bohuslav Sobotka. Jak uvedl prezident během svého proslovu, Česká republika by se měla v této otázce chovat jako při povodních a ctít pravidlo prevence. Povodňové zábrany nestavíme tehdy, když je voda v ulicích našich měst. Povodňové zábrany stavíme předtím. A když povodeň nepřijde, tím líp, uvedl český prezident Miloš Zeman během své návštěvy pohraničního města v jižních Čechách.

Český prezident Miloš Zeman se během své návštěvy v jižních Čechách vyjádřil k obraně před uprchlíky

Jak uvedl prezident, stejně jako Rakousku, i České republice hrozí migrační vlna z blízkého východu. Možným důvodem je také uzavření hranic mezi Německem a Rakouskem, tudíž si budou zřejmě chtít uprchlíci najít cestu přes Česko do Německa. Prezident také připravuje nasazení hasičů, kteří disponují vodními děly, uvedl Zeman.

Čtěte dále: Rakousko bude vyhošťovat odmítnuté migranty armádními stroji

Premiér Bohuslav Sobotka však popírá slova prezidenta Zemana v souvislosti se zapojením hasičských sborů při obraně hranic České republiky. Sobotka označil představy prezidenta za improvizovaci. O utečenecké krizi se zmínil i bývalý prezident Václav Klaus, který obviňuje politiky v Evropské unii za způsobení krize, nikoliv samotné uprchlíky.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: Petr Pavluvcik / Shutterstock.com)

Komentáře