Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) informovala v minulých hodinách o důsledcích migrační krize z blízkého východu a severní Afriky, přičemž odtajnila čísla mrtvých nebo nezvěstných uprchlíků, kteří se nedokázali dostat do vysněné Evropy. Během pokusů o překonání Středozemního moře mělo zemřít od začátku tohoto roku více než 3400 uprchlíků, přičemž další stovky se stále pohřešují, uvedla organizace pro migraci. Při pokusu překonat hranice v různých částí světa zemřelo za prvních pět měsíců tohoto roku více než 3000 uprchlíků, informuje IOM. Mezinárodní organizace pro migraci také uvedla, že se jedná v 80 procentech o migranty, kteří se snažili dostat do Evropy.

Od začátku roku zemřelo podle IOM více než 3 tisíce migrantů, kteří se snažili dostat z Afriky do Evropy

Jak uvádějí zprávy z organizace pro migraci, počet mrtvých a nezvěstných uprchlíků je o 12 procent vyšší s porovnáním stejného časového období z minulého roku, během kterého mělo podle dosavadních informací zemřít 2780 uprchlíků z blízkého východu a severní Afriky.

Čtěte dále: Rakousko bojuje s neochotou Maďarska přijmout zpět migranty

Za rok 2015 eviduje IOM celkem 5400 mrtvých žadatelů o azyl z blízkého východu a severní Afriky. Stále nejvíce nebezpečnou cestou je podle údajů organizace pro uprchlíky plavba přes Středozemní moře, které musí překonávat migranti z Afriky, kteří míří do Itálie.

(KPa, ca.cz, kv.sk, Foto: kv.sk)

Komentáře