Ruský prezident Vladimir Putin promluvil v souvislosti s protiraketovou obranou, jenž byla spuštěna před několika dny v Rumunsku, na které se podílely Spojené státy jako člen NATO. Ruský prezident odmítá tvrzení, že byla tato protiraketová obrana v Evropě zřízena, aby sloužila pro obranu při případném útoku ze strany Íránu. Ruská armáda bude na tuto hrozbu reagovat tím, že upraví svoje plány v souladu s protiraketovým systémem v Rumunsku, prozradil během svého dalšího prohlášení ruský prezident Vladimir Putin.

Prezident Vladimir Putin odmítá věřit oficiální verzi NATO o nově spuštěném protiraketovém systému v Rumunsku

I když ruský prezident tvrdil před několika dny, že se Rusko nenechá do tohoto souboje ve zbrojení vtáhnout a bude se soustředit pouze na modernizaci ruské armády, prezident Vladimir Putin oznámil, že Rusko v této souvislosti plánuje úpravu přezbrojení armády. Moskva také upozornila, že se v minulosti snažila o spolupráci se Spojenými státy v této otázce v souvislosti s bezpečností země.

Čtěte dále: Rusko vojákům NATO: „Teple se oblečte a připravte na nemyslitelné“!

Prezident ruského státu tvrdí, že Spojené státy tuto spolupráci odmítly. Jak uvedl ruský prezident, před několika lety se státy dohodly jasně na systému protiraketové obrany, jenž je nezbytný pro partnery na západě, aby se zamezilo raketového ohrožení z Íránu. Kde je jaderné hrozba z Íránu teď? Ta Není! Zdůraznil Vladimir Putin.

(KPa, ca.cz, pz.cz, Foto: ID1974 / Shutterstock.com)

Komentáře